جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 24 شهريور 1399     
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس اعلام کرد:
سرمایه گذاری بیش از یک میلیارد دلاری در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس

به گزارش صنعت نیوز،مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس گفت: یک میلیارد و 32 میلیون دلار برای اجرای طرح های این منطقه سرمایه‌گذاری می شود.

حسن خلج طهرانی با اعلام این مطلب گفت: فاز دوم گندله سازی مادکوش با ظرفیت تولید سالانه 2.5 میلیون تن گندله سنگ آهن و فاز دوم واحد فولاد سازی فولاد کاوه جنوب با ظرفیت تولید سالانه 1.2 میلیون تن بیلت فولادی، از بزرگ ترین پروژه‌های در حال اجراست که 560 میلیون دلار سرمایه برای آنها پیش بینی شده است.

وی افزود: پروژه‌ فاز نخست فولاد مبشر نور دریا با ظرفیت تولید سالانه 1.5میلیون تن شمش فولاد، از دیگر پروژه‌های مهم این منطقه است که برای آن، 360 میلیون دلار سرمایه‌گذاری صورت می گیرد.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس با اشاره به طرح های در حال اجرای دیگر این منطقه، بیان کرد: شرکت پتروپالایش تسخیر، با طرح تولید حلال های نفتی به ظرفیت تولید سالانه 36 هزار تن فرآورده، 3 میلیون دلار سرمایه گذاری می کند

وی افزود: پروژه تولید قیر شرکت «پالایش نفت جی»، تولید فرومنگنز «یکتا فولاد دوران» و احداث شرکت خدمات فنی و مهندسی «امین تجارت هرمز»، از دیگر طرح های در حال اجرای این منطقه است.

خلج طهرانی هم‌افزایی در راستای ایجاد جهش تولید را مورد تاکید قرار داد و بیان داشت: در صورت فعال سازی ظرفیت‌های داخلی و استفاده از آنها، شاخص های اقتصادی و صنعتی کشور به سرعت بهبود خواهد یافت.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: