جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 19 شهريور 1399     
تا پایان شهریور
اراضی اقدام ملی مسکن تعیین تکلیف می‌شود

 به گزارش صنعت نیوز،وزیر راه گفت: تا پایان شهریور تمامی اراضی که مسکن ملی در آن‌ها احداث می‌شود تعیین تکلیف می شوند.محمد اسلامی در نشست ویدئو کنفرانسی با مدیران کل راه و شهرسازی استان‌های سراسر کشور، درباره پیشرفت طرح اقدام ملی استان‌های سراسر کشور؛ بر تسریع و کیفیت دادن به ساخت و ساز‌های مسکن ملی تاکید کرد.

وی گفت: باید روند حرکت تولید مسکن سرعت داده شود و تولید مسکن در کشور برای رفع نیاز‌های متقاضیان واقعی به نتیجه برسد.
 
وزیر راه و شهرسازی با یادآوری تاکیدات مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای هیات دولت گفت:درباره اتمام طرح اقدام ملی مسکن و تعهدات دولت، تکلیف شرعی برعهده تک تک ما قرار دارد.
 
وی تصریح کرد: مدیران کل راه و شهرسازی تا پایان شهریورماه مهلت دارند تا زمین‌های اجرای طرح اقدام ملی مسکن را نهایی کنند.
 
اسلامی گفت: درآخرین نشست شورای عالی شهرسازی و معماری ایران اختیار، الحاق به محدوده‌ها را به شورای برنامه ریزی و توسعه استان تفویض کردیم و این تفویض اختیار یک راه میان بر است و شروطی دارد باید دقت داشته باشید بی انضباطی نشود.
 
وی ادامه داد:در اجرای طرح اقدام ملی مسکن، باید پهنه‌هایی ایجاد و ساخت و سازی انجام که کاری ماندگار و فاخر شود.
 
اسلامی تاکید کرد: درباره اجرای طرح اقدام ملی مسکن کار شتاب زده، غیرمتعهدانه و غیرمهندسی به هیچ عنوان پذیرفته نیست؛ بنابراین باید طرح و نقشه خوب و قابل قبولی برای آن‌ها انتخاب شود و مشاورانی کار طراحی را برعهده بگیرند تا کار قابل دفاع باشد.
 
وزیر راه و شهرسازی گفت: درباره طرح اقدام ملی مسکن در حال حاضر مشکل مالی و بانکی وجود ندارد. تسهیل گری بانک برای ارایه تسهیلات به سازندگان طرح اقدام ملی ایجاد شده است.
 
وی افزود:از بانک‌ها خواسته شد با شروع کار و تجهیز، قسط اول به سازندگان داده شود. باید هرچه سریعتر افرادی که واجد شرایط هستند شناسایی و ترغیب به افتتاح حساب و واریز اولیه وجه شوند تا پرونده‌های این عده در بانک‌ها تشکیل و وجوهی که در اختیار بانک‌ها قرار می‌گیرد به پروژه‌ها تزریق شود.
 
اسلامی بر اجرای تفاهم‌های وزارت راه و شهرسازی با سایر وزارتخانه‌ها از جمله وزارت آموزش و پرورش برای مسکن فرهنگیان، با وزارت دفاع برای تامین مسکن کارکنان نیرو‌های مسلح و با وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی برای تامین مسکن کارگران و مستمری بگیران تاکید کرد.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: