جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: پنجشنبه، 13 شهريور 1399     
ناوشکن دنا به نیروی دریایی ملحق می‌شود

به گزارش صنعت نیوز، رئیس سازمان صنایع دریایی گفت: ناوشکن دنا در سال جاری به نیروی دریایی ملحق می‌شود.

دریادار امیر رستگاری رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع در حاشیه افتتاح نمایشگاه نهضت قطعه سازی وزارت دفاع و در جمع خبرنگاران، درباره ناوشکن دنا، زیردریایی بعثت و هواناو پیروزان، گفت: ناوشکن دنا را امسال تحویل نیروی دریایی ارتش جمهوری خواهیم داد و ساخت زیردریایی بعثت نیز آغاز شده است.

وی افزود: ساخت اولین زیردریایی در دنیا معمولا حدود ۱۵ سال طول می‌کشد، اما با توجه به تجاربی که در ساخت زیردریایی‌های فاتح و غدیر داریم، تلاش می‌کنیم این زمان را کاهش دهیم.

دریادر رستگاری درباره هواناو پیروزان نیز با بیان اینکه امیدواریم تا پایان سال این هواناو را تحویل نیروی دریایی ارتش دهیم، اعلام کرد: این هواناو سرعت بسیار زیادی دارد و با توجه به تسلیحاتی که برای آن در نظر گرفته شده است، یک هواناو تهاجمی است و با توجه به مواد خوب به کار رفته در ساخت آن از قابلیت رادارگریزی بالایی برخوردار است.

این هواناو همچنین توانایی جابجایی نیرو و تجهیزات و ورود به دریا از هر نقطه سواحل کشور را دارد.

مدیرعامل سازمان صنایع دریایی درباره ویژگی پرتابگر‌های عمودی موشک که قرار است بر روی ناوشکن‌های نیروی دریایی ارتش نصب شود، گفت: این پرتابگر‌ها برای شلیک موشک‌های کروز سطحی برد بلند خواهد بود.

وی درباره روابط دفاعی ایران پس از لغو تحریم‌های تسلیحاتی هم گفت: ما این ظرفیت را داریم که طی یک سال بالغ بر چند میلیارد دلار صادرات تجهیزات نظامی در همه حوزه‌ها و برخی حوزه‌های غیرنظامی داشته باشیم.