جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: پنجشنبه، 9 مرداد 1399     
مرکز آمار ایران اعلام کرد:
کاهش ۷،۵ درصدی احداث واحد‌های مسکونی در تهران

به گزارش صنعت نیوز،واحد‌های مسکونی پیش‌بینی شده در پروانه‌های صادر شده برای احداث ساختمان ازجانب شهرداری تهران کاهش ۷،۵ درصدی یافته است.

بررسی نتایج طرح "گرد‌آوری اطلاعات پروانه‌های ساختمانی صادر شده توسط شهرداری‌های کشور" در فصل زمستان سال ۱۳۹۸ نشان می‌دهد:

الف- شهر تهران

در زمستان سال ۱۳۹۸، تعداد ۱۷۵۲۹ واحد مسکونی در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری تهران، پیش بینی شده است که نسبت به فصل گذشته حدود ۸،۲ درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ۷.۵ درصد کاهش داشته است. ‏ متوسط تعداد واحد مسکونی برای هر یک از این پروانه‌های احداث ساختمان ۷.۳ واحد بوده است.
۴،۸درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ۱۰.۲ درصد کاهش داشته است.

مجموع مساحت زیربنا در پروانه‌های احداث ساختمان صادرشده از سوی شهرداری تهران در زمستان ۱۳۹۸ بالغ بر ۳۱۰۷ هزار مترمربع بوده است که نسبت به فصل گذشته حدود ۰،۵ درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ۱۲.۵ درصد کاهش داشته است. متوسط مساحت زیربنای این دسته از پروانه‌ها در دوره‌ی مورد بررسی حدود ۱۲۹۴ مترمربع بوده است.

ب- کل نقاط شهری کشور

در زمستان سال ۱۳۹۸، تعداد ۱۰۳۱۶۶ واحد مسکونی در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌های کشور پیش بینی شده است که نسبت به فصل گذشته حدود ۲۱،۳ درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ۱۰.۰ درصد کاهش داشته است. ‏ متوسط تعداد واحد مسکونی در هر پروانه‌ی احداث ساختمان ۲.۶ واحد بوده است.

در زمستان ۱۳۹۸ صادرشده است که نسبت به فصل گذشته حدود ۲۳،۵ درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۱۴.۷ درصد کاهش داشته است.

نسبت به فصل گذشته ۲۴،۵ درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ۱۰.۰ درصد کاهش داشته است. متوسط مساحت زیربنا در این پروانه‌ها ۴۹۱ مترمربع بوده است.

نتایج تفصیلی در این زمینه بزودی در وبگاه مرکز آمار ایران به آدرس www.amar.org.ir قرار خواهدگرفت.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: