جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 8 مرداد 1399     
اسلامی:
بسیج به کمک ساخت مسکن محرومان می آید

به گزراش صنعت نیوز،وزیر راه و شهرسازی:تفاهم نامه ای برای رفع مشکل مسکن محرومان و همچنین حذف پدیده غیر قابل قبول حاشیه نشینی امضا شد.

 تفاهم نامه همکاری بین وزارت راه و شهرسازی و سازمان بسیج مستضعفین برای ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی با هدف محرومیت زدایی به امضا رسید.
 

محمد اسلامی در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: اقدامات وزارت راه در دو محور به طور همزمان پیگیری می‌شود یکی پیشبرد طرح‌هایی که برای توسعه و پیشرفت جمهوری اسلامی است و دوم طرح هایی که از جنس محرومیت زدایی است.
 

وی افزود: این تفاهم نامه برای رفع مشکل مسکن محرومان و همچنین حذف پدیده غیر قابل قبول حاشیه نشینی امضا می‌شود و برنامه دوساله‌ای در نظر گرفته شده است .
 

اسلامی گفت: در مناطق محروم ‌در زمینه راه های روستایی اقدامات موثری انجام شده است اما باید زیرساخت های روستایی هم گسترش و توسعه یابد و متناسب با نیازهای امروز روستاها توسعه پیدا کند.
 

وی با اشاره به افزایش طول راه‌های روستایی و راه‌های آسفالت شده در مناطق محروم گفت: با توجه به تسهیلاتی که در اختیار روستاییان قرار گرفته است باید زیرساخت‌های روستایی را گسترش دهیم تا دسترسی‌های آنها هم آسان شود .
 

وی افزود : مردادماه سال گذشته به رییس جمهوری قول دادیم که دو هزار کیلومتر راه روستایی احداث و آسفالت کنیم، در مردادماه امسال این عدد به ۲۵۰۰ کیلومتر رسیده است و امروز هم قول می‌دهیم تا پایان دولت ۳۵۰۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت کنیم.
 

وزیر راه وشهر سازی در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت :بسیج مستضعفان به لحاظ انسانی ظرفیت خوبی داردو همه تخصص ها را نیز در خود جای داده است و بسیج سازندگی با همه امکانات و ماشین آلاتی که در اختیار دارد به کمک استان های محروم و کمتر برخوردار شتافته است .
آقای اسلامی گفت: بر اساس این تفاهم نامه 5 استان سیستان و بلوچستان، کرمان ، آذربایجان غربی ، کردستان و بخش هایی از خوزستان در اولویت قرار دارند اما برای سایر استان ها نیز برنامه ریزی شده است.
 

وی افزود: برای این طرح از خیرین و نهادهای حمایتی و منابع وزارت راه و شهرسازی و بسیج با توجه به اعتمادی که مردم به آن دارند تامین منابع می شود تا بتوانیم یک سری اقدامات جدی و فوری در زمینه ساخت مسکن برای محرومین و راه های روستایی و همچنین حذف حاشیه نشینی انجام دهیم.
وزیر راه و شهرسازی گفت: این موضوع از همین الان و پس از امضای تفاهم نامه آغاز می شود و تا زمانی که نیاز باشد ادامه می یابد.
 

وی ابراز امیدواری کرد: طرح هایی که به زودی شروع می شود تا پایان دولت دوازدهم به سرانجام برسد.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری با وزارت راه وشهرسازی اعلام آمادگی کرد در چارچوب سیاست های جمهوری اسلامی و سیاست های وزارت راه برای حل مشکل مسکن مردم محروم تمام ظرفیت خود را به کار گیرد.
 

سردار سرتیپ غلامرضا سلیمانی به توسعه راه های روستایی و مناطق کم برخوردار اشاره کرده و گفت : این آمادگی تنها در حد یک نقش نیست و بر اساس انگیزه های انسانی و توانایی‌های انسانی و ماشین آلات سازندگی و همچنین وجود گروه‌های جهادی سازندگی در سراسر کشور می‌توانیم برای ساخت مسکن و زیرساخت ها با وزارت راه وشهر سازی همکاری داشته باشیم.
 

وی افزود :بر این اساس تمام توانایی خود را با استفاده از هزاران مهندس بسیجی، ۱۷ هزار گروه جهادی که ۳۰ درصد آن‌ها تجربه فعالیت در ساخت مسکن را دارند، ماشین‌آلات مهندسی بسیج را بکار می‌گیریم.
 

سردار سلیمانی همچنین در حاشیه مراسم امضای این تفاهم نامه در جمع خبرنگاران گفت: بسیج یک تشکیلات بزرگ مردمی است و تجربیات فراوانی در زمینه محرومیت زدایی در کشور و به خصوص در مناطق محروم و روستایی دارد.
 

وی افزود: براساس این تفاهم نامه با تمام توان به میدان می آییم تا در زمینه احداث راه های روستایی و رفع محرومیت و توسعه مناطق حاشیه همچنین ساخت مسکن محرومین اقدام کنیم و با سرعت مناسب رضایت مردم مناطق هدف را کسب کنیم.
 

آقای سلیمانی گفت: این تفاهم نامه یک برنامه میان مدت برای رسیدن به اهداف تعیین شده است.
 

وی افزود:​ 171 طرح در یک تا دو سال اخیر به همت سازمان بسیج سازندگی به ثمر نشسته است.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: