جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 30 تير 1399     
پژوهشکده سامانه‌های ماهواره پژوهشگاه فضایی ایران
آزمون‌های محیطی ایزولاتور با موفقیت انجام شد

 به گزارش صنعت نیوز،ازمون‌های محیطی سامانه‌ایزولاتور طراحی شده برای مدل پیش‌پروازی ماهواره پارس۱ با موفقیت به انجام رسید.

مهندس حامد بابایی، رئیس پژوهشکده سامانه‌های ماهواره پژوهشگاه فضایی ایران با اعلام این خبر، گفت: سامانه ایزولاتور طراحی شده برای مدل پیش‌پروازی ماهواره پارس۱ که در بخش سازه و مکانیزم پژوهشکده سامانه‌های ماهواره طراحی شده و در مرکز مالکیت فکری و اداره ثبت اختراعات نیز به ثبت رسیده است، با موفقیت کامل آزمون‌های محیطی خود را در مرکز تجمیع و یکپارچه سازی پژوهشگاه فضایی ایران پشت سر گذاشت.
 
رئیس پژوهشکده سامانه‌های ماهواره خاطرنشان کرد: ایزولاتور غیرفعال برای کاهش سطح ارتعاشات منتقل شده به ماهواره در این پژوهشکده طراحی و ساخته شده که پیش از این، به عنوان اختراع، در مرکز مالکیت فکری و اداره ثبت اختراعات نیز به ثبت رسیده است.
 
آقای بابایی تشریح کرد: با توجه به حساسیت بالای تجهیزات فضایی مورد استفاده در ماهواره‌ها به ارتعاشات و احتمال بروز آسیب در تجهیزات در اثر ارتعاشات وارده ناشی از پرتاب، طراحی و ساخت این سامانه‌ایزولاتور می‌تواند نقطعه عطفی در طراحی و ساخت ماهواره‌ها در داخل کشور به حساب آید و افزون بر جلوگیری از توقف پروژه‌های ماهواره‌ای، در هزینه و مدت زمان اجرایی آن‌ها کاهش چشم‌گیری به وجود آورد.
 
رئیس پژوهشکده سامانه‌های ماهواره در خصوص چگونگی آزمون‌های محیطی سامانه‌ایزولاتور اظهار نمود: آزمون‌های انجام شده شامل آزمون مودال، ارتعاشات اتفاقی، ارتعاشات سینوسی، ارتعاشات شبه استاتیکی و شوک در راستای محوری و جانبی بوده است که در نتیجه آن، ایزولاتور طراحی شده ضمن تحمل بار‌های ارتعاشی وارده ناشی از شرایط پرتاب، به خوبی توانست بار‌های منتقل شده به نقاط مختلف ماهواره را تا سطح قابل قبولی کاهش دهد.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: