جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: پنجشنبه، 5 تير 1399     
رئیس پژوهشگاه فضایی ایران اعلام کرد
پژوهشگاه فضایی ایران از شورای گسترش آموزش عالی موافقت قطعی گرفت

 به گزارش صنعت نیوز،شورای گسترش و برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با درخواست تبدیل وضع پژوهشگاه فضایی ایران از اصولی به قطعی موافقت کرد.

دکتر حسین صمیمی افزود: این موضوع، در نامه معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم و رئیس کمیسیون پژوهش و فناوری شورای گسترش و برنامه‌ریزی آموزش عالی در ۳۱ خرداد به پژوهشگاه فضایی ایران ابلاغ شده است.
 
وی گفت: پژوهشگاه فضایی ایران در طول هشت سال فعالیت خود، از اسفند سال ۹۰ که از شورای گسترش وزارت علوم مجوز تاسیس گرفته تاکنون، فعالیت‌های گسترده‌ای در عرصه فضایی کشور داشته که از جمله آن‌ها طراحی و ساخت سامانه‌های ماهواره‌ای مانند ناهید ۱ و ۲، پارس۱ و بلوک انتقال مداری؛ بالن‌های استراتسفری؛ خدمات فضاپایه با استفاده از سنجش از دور؛ ایجاد زیرساخت‌های لازم برای توسعه سامانه‌های فضایی بوده است.
 
رئیس پژوهشگاه فضایی ایران در خصوص ایجاد بستر مناسب و امور زیرساختی برای فعالیت‌های فضایی به ایجاد مرکز آزمون، تجمیع و یک‌پارچه‌سازی این پژوهشگاه اشاره کرد که این مرکز با برخورداری از آزمایشگاه‌ها و اتاق تمیز و امکان تجمیع، به عنوان یک زیرساخت آزمایشگاهی ملی در حوزه فضا است که خدمات ارزشمندی را در جهت توسعه سامانه‌های فضایی به تمامی مراکز دانشگاهی، پژوهشی و صنعتی فعال در عرصه فضایی ارائه می‌کند.
 
دکتر صمیمی به ساختار تشکیلاتی و منابع انسانی پژوهشگاه فضایی ایران اشاره کرد و گفت: این پژوهشگاه دارای دو پژوهشکده در تهران و سه پژوهشکده در شهر‌های شیراز، اصفهان و تبریز و یک مرکز تحقیقاتی است که با برخورداری از نیرو‌های متخصص و زبده خود که اکثرا از جوانان فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های رده اول کشور هستند، به انجام ماموریت‌های خود در عرصه فضایی کشور می‌پردازند و تاکنون نیز دستاورد‌های ارزشمندی را تقدیم ملت ایران نموده‌اند.
 
روابط عمومی پژوهشگاه فضایی ایران این موفقیت را به تمامی ذی‌نفعان حوزه فضایی کشور تبریک می‌گوید.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: