جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 24 ارديبهشت 1399     
براساس تصمیمات بورد بین المللی فوتبال؛
اصلاحیه موقت در خصوص قانون سوم فوتبال

 به گزارش صنعت نیوز،دپارتمان داوران فدراسیون فوتبال از اصلاحیه موقت بورد بین المللی فوتبال در خصوص قانون سوم فوتبال خبر داد.

 براساس آخرین تصمیمات بورد بین المللی فوتبال تغییراتی در قانون سوم فوتبال به دلیل ویروس کوئید ۱۹ (کرونا) بطور موقت بوجود آمده و متن این اصلاحات به فدراسیون‌های عضو ابلاغ شده است.
متن اصلاحات به شرح زیر است:
 
قوانین بازی ۲۱/۲۰۲۰ برای مسابقات رقابتی (و مسابقات غیر رقابتی) از اول ژوئن ۲۰۲۰ لازم الاجرا است، ولی مسابقاتی که به دلیل ویروس کوئید ۱۹ به حالت تعلیق در آمدند، این اختیار را دارند تا بازی‌ها را با قوانین ۲۰/۲۰۱۹ یا ۲۱/۲۰۲۰ به پایان برسانند؛ حتی اگر مسابقات را بعد از اول ژوئن ۲۰۲۰ مجددا شروع کنند.
 
مسابقات "دوستانه/ آماده سازی/ تمرینی" در جهت آمادگی برای شروع مجدد بازی‌ها می‌بایست آن نسخه از قوانین را استفاده کنند که قرار است پس از شروع مجدد مسابقات به کارگیری شود.
 
همچنین بورد بین المللی فوتبال از این فرصت استفاده می‌کند تا توجه برگزارکنندگان مسابقات را به گزینه‌های موجود در قوانین بازی در خصوص رفاه و ایمنی بازیکنان و سایر شرکت کنندگان، به ویژه موارد مربوط به استراحت برای نوشیدن مایعات و استراحت برای خنک شدن که در قانون ۷ آمده جلب نماید.
 
مسابقاتی که در آن کمک داور ویدئویی بکارگیری می‌شود، بنا به صلاحدید برگزارکننده مسابقات مجاز هستند تا استفاده از آن را تا شروع مجدد مسابقات متوقف کنند. با این وجود، در صورت استفاده از کمک داور ویدئویی، کلیه موارد مربوط قوانین بازی و همچنین تشریفات بکارگیری کمک داور ویدئویی در جای خود باقی خواهد ماند.
 
برگزارکننده مسابقات مستحق استفاده از اصلاحیه قانون ۳ یا هر یک از سایر گزینه‌های موجود است و دیگر نیازی به دریافت مجوز برای انجام آن از بورد بین المللی فوتبال نیست.
 
قانون ۳ – بازیکنان: تعداد تعویض‌ها
متن فعلی:
تعداد تعویض‌ها
مسابقات رسمی
 
تعداد تعویض‌ها در هر مسابقه رسمی که برگزار می‌شود حداکثر پنج نفر است، که توسط فیفا، کنفدراسیون یا فدراسیون ملی مشخص خواهد شد، بجز برای مسابقات آقایان و بانوان شرکت کننده در تیم‌های اول باشگاه‌ها در بالاترین دسته یا تیم‌های بین المللی الف بزرگسالان، که حداکثر تعویض سه نفر می‌باشد.

اصلاحیه موقت:
 
برگزارکنندگان مسابقات اختیار دارند تا یکی یا هر دو مورد زیر را اعمال نمایند:
در طول مسابقه، هر تیم:‌
می‌تواند حداکثر از ۵ تعویض استفاده نماید
حداکثر سه فرصت* تعویض دارد‌
می‌تواند یک تعویض اضافه در بین دو نیمه انجام دهد
در صورتی که بازی در وقت اضافه بازی می‌شود، هر تیم:‌
می‌تواند از یک تعویض اضافی استفاده کند (خواه تیم از حداکثر تعداد تعویض‌های خود استفاده کرده باشد یا نه)
یک فرصت* تعویض اضافی دارد (خواه تیم از حداکثر تعداد فرصت‌های تعویض خود استفاده کرده باشد یا نه)‌
می‌تواند یک تعویض اضافی انجام دهد:
در زمان قبل از شروع وقت‌های اضافه
در بین دو نیمه وقت‌های اضافه
 
چنانچه تیمی از حداکثر تعداد تعویض‌ها یا فرصت‌های (تعویض) خود استفاده نکرده باشد، تعویض‌ها و فرصت‌های (تعویض) استفاده نشده می‌تواند در وقت اضافه مورد استفاده قرار بگیرد.
 
* هرگاه دو تیم همزمان تعویضی انجام دهند، این به عنوان فرصت تعویض انجام شده برای هر تیم به شمار خواهد آمد.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: