جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 21 ارديبهشت 1399     
وضعیت اعزام شناگران به پاراالمپیک؛
شناگران پاراالمپیکی باید منتظر اعلام فدراسیون جهانی باشند

 به گزارش صنعت نیوز،دبیرکل کمیته ملی پاراالمپیک: برای اعزام شناگران به بازی‌های پاراالمپیک منتظر اعلام فدراسیون جهانی مبنی بر اختصاص سهمیه به ایران هستیم.

هادی رضایی درباره وضعیت شنا برای حضور در پارالمپیک افزود: در ابتدا فدراسیون جهانی باید رکورد‌هایی که می‌توانند سهمیه‌ها را بگیرند به ما اعلام کند و ما بر اساس رکورد ورودی که شناگران معلول، نابینا و کم بینا کسب کرده اند، این رکورد‌ها را بررسی می‌کنیم.
 
وی افزود: از آنجا که از ابتدا سیاست کمیته ملی پارالمپیک برای اعزام به توکیو بر مبنای کیفی گرایی بود نه کمی گرایی در نتیجه فقط کسب سهمیه، ملاک اعزام نخواهد بود بلکه رکورد ثبت شده ورزشکار و احتمال کسب مدال را در نظر می‌گیریم و سپس اقدام به قرار دادن نام ورزشکار در فهرست ورزشکاران اعزامی خواهیم کرد.
 
رضایی ادامه داد: اگر رکورد آن‌ها جزو سیاست کمیته ملی پارالمپیک قرار بگیرد، برای شناگرانی که رکورد ورودی را کسب کردند و در یک کلاس پزشکی قرار دارند، مسابقات انتخابی برگزار می‌کنیم تا وضعیت شناگر اعزامی به توکیو مشخص شود. البته همه این‌ها بستگی به اعلام فدراسیون جهانی دارد که به ایران سهمیه‌ای اختصاص دهد یا خیر.
 
وی درباره آغاز اردو‌های ورزشکاران پارالمپیکی گفت: این موضوع بستگی به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا دارد. هر زمان این ستاد اجازه برگزاری اردو‌ها را چه به صورت قرنطینه و چه حالت عادی بدهد، ما اردو‌ها را آغاز خواهیم کرد. اکنون منتظریم اتخاذ تصمیم این ستاد خواهیم بود.
 
رضایی درباره آغاز اردوی برخی رشته‌ها از مهر افزود: این اردو شامل رشته‌هایی می‌شود که در گروه چهارم قرار دارند و شانس کسب مدال طلا، نقره و برنز را ندارند مانند بسکتبال با ویلچر.
 
وی اضافه کرد: اگر در رشته‌ای تقاضای برگزاری اردو پیش از زمان پیش بینی شده به ما ارائه شود، آن پیشنهاد را بررسی می‌کنیم و در جهت کمک به آن رشته، اردو‌ها را زودتر از مهر برگزار خواهیم کرد.
 
رضایی افزود: همه تلاش ما بر آن است که بر اساس مصوبه‌ای که به تصویب هیات اجرایی و هیات رئیسه در آمده است، کار‌ها را پیش ببریم.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: