جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 20 ارديبهشت 1399     
در دومین جلسه مشترک تاکید شد؛
پیشبرد برنامه های مشترک پژوهشگاه و سازمان فضایی

  به گزارش صنعت نیوز، روسای سازمان فضایی و پژوهشگاه فضایی ایران در دومین جلسه ماهانه بررسی روند کار و پیشرفت پروژه‌های فضایی، تجدید پیمان کردند تا با همکاری دو سازمان، پروژه‌های فضایی کشور با جدیت و بر اساس برنامه‌های تدوین شده به ثمر برسانند.

مرتضی براری معاون وزیر و رییس سازمان فضایی ایران در این نشست با بیان اینکه برنامه ششم توسعه اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی رو به پایان است و ما باید از فرصت باقیمانده برای انجام برنامه‌های پیش‌بینی شده در حوزه علم و فناوری فضایی استفاده کنیم و آنها را به سرانجام برسانیم، گفت: بر طبق برنامه ششم، تثبیت نقاط مداری، تامین ماهواره سنجشی و ماهواره مخابراتی برای قرار گرفتن در این نقاط مداری در دستور کار ما بوده که تلاش می‌کنیم تا پایان سال به انجام برسد.
 
براری تصریح کرد: یکی از تکالیف مهم ما، نهادسازی، فعال‌سازی و توانمندسازی صنایع و شرکت‌های دانش‌بنیان در عرصه فضایی کشور است، به‌طوریکه‌ صنعت نظارت و صنعت بیمه نیز در این حوزه شکل بگیرد.
 
وی با اشاره به نامگذاری سال 99 به نام جهش تولیداز سوی مقام معظم رهبری افزود: در حوزه علم و فناوری فضایی کشور نیز، این موضوع مورد توجه بوده است تا با استفاده از فناوری فضایی و سنجش از دور، تولیدات کشاورزی و در نتیجه اقتصاد آن ارتقا پیدا کند.
 
رییس سازمان فضایی ایران با تاکید به اهمیت فعالیت‌های بین‌المللی در توسعه فناوری فضایی گفت: با توجه به دستاوردهای فضایی در کشور، برخی کشورهای منطقه اعلام آمادگی کرده اند که برای توسعه برنامه‌های فضایی خود از توانمندی‌های ایران استفاده کنند.
 
در ادامه این نشست، حسین صمیمی رییس پژوهشگاه فضایی با بیان اینکه با تلاش‌های انجام شده، حوزه فضایی در وزارت ارتباطات به جایگاه خوبی رسیده و موقعیت آن تثبیت شده است، گفت: باید بکوشیم ضمن حفظ این جایگاه آن را ارتقا دهیم.
 
صمیمی با تاکید بر اتحاد دو مجموعه برای پیشبرد برنامه های فضایی کشور اظهار کرد: باید با انسجام و تلاش بیشتر، برنامه‌های تدوینی عرصه توسعه فناوری‌های فضایی وزارت ارتباطات را بر اساس زمان‌بندی‌های انجام شده، پیش ببریم و ارمغان شایسته‌ای را تقدیم کشور و مردم کنیم.
 
در این نشست، گزارش پیشرفت پروژه‌های ماهواره ناهید۲، بلوک انتقال مداری، پارس 1 و پارس 2 ارائه شد.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: