جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 20 ارديبهشت 1399     
دبیر کل کمیته ملی پارالمپیک:
برای بانوان امتیاز ویژه‌ای قائل شدیم

 به گزارش صنعت نیوز،رضایی: برای حضور بیشتر بانوان در میادین بین المللی امتیاز ویژه‌ای قائل شدیم.

دبیر کل کمیته ملی پارالمپیک گفت: برای حضور بیشتر بانوان در میادین بین المللی امتیاز ویژه‌ای قائل شدیم.
 
هادی رضایی افزود: کاروان اعزامی کشورمان به بازی‌های پارالمپیک توکیو تاکنون ۷۳ سهمیه کسب کرده است، اما هنوز روند کسب سهمیه‌ها ادامه دارد و در برخی رشته‌ها از جمله تیروکمان، دو و میدانی و جودوی نابینایان همچنان شانس کسب سهمیه داریم.
 
وی گفت: آیین نامه اعزام به بازی‌های پارالمپیک به فدراسیون‌ها ابلاغ شده است و نحوه حمایت‌های مادی و اردوی هر رشته با ضوابط خاص خود مشخص است و در حال حاضر ما بدون اجازه ستاد کرونا نمی‌توانیم اردو‌ها را برگزار کنیم، ولی به محض اعلام ستاد، آمادگی کامل برای برگزاری اردو‌ها را داریم.
 
رضایی افزود: براساس سیاست‌های کمیته ملی پارالمپیک اعزام کاروان ورزشی ایران همچنان با رویکرد کیفی صورت خواهد گرفت، اما برای حمایت بیشتر بانوان امتیاز ویژه‌ای برای آن‌ها قائل شدیم، قبلا ملاک انتخاب چهار نَفَر برتر دنیا و اولی آسیا بودند اکنون این امتیاز را برای پنجمی دنیا و دومی آسیا هم قائل هستیم.
 
وی ادامه داد: حدود ۵۵ ورزشکار پارالمپیکی که از زمان شیوع ویروس کرونا تمرینات خود را به صورت جدی در منزل پیگیری می‌کنند و آمادگی نسبی دارند از سوی کمیته ملی پارالمپیک برای فعالیت آن‌ها در منزل حق الزحمه پرداخت شده است. البته گزارش عملکرد ورزشکاران این رشته‌ها توسط مربی باید به معاونت فنی کمیته ملی پارالمپیک گزارش داده شود.
 
دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک درباره‌ی فدراسیون‌هایی که رشته‌های پارالمپیکی را تحت حمایت دارند، گفت: در سال جاری که تقریبا ۱۶ ماه تا بازی‌های توکیو زمان داریم از فدراسیون‌هایی که حمایت خوبی از رشته‌های پارالمپیکی داشته باشند حمایت خواهیم کرد تا بتوانیم به بهترین شکل ممکن کار‌ها را جلو ببریم و به نتایج خوبی دست پیدا کنیم.
 
رضایی افزود: البته در سال گذشته برای برخی رشته‌ها مشکلاتی ایجاد شد که امیدوارم امسال با توجه به شناختی که فدراسیون‌ها نسبت به سیاست‌های کمیته ملی پارالمپیک پیدا کردند مشکلات مرتفع و دیگر مسائل گذشته تکرار نشود.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: