جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 14 ارديبهشت 1399     
رئیس فدراسیون کشتی مطرح کرد
سوریان چهره شناخته شده در جهان است

 به گزارش صنعت نیوز،برای عضویت در هیئت رئیسه اتحادیه جهانی از ظرفیتی که سوریان دارد استفاده خواهیم کرد، زیرا چهره شناخته شده در جهان است.

علیرضا دبیر در مورد انتخابی تیم ملی کشتی افزود: مربیان تیم ملی در این موضوع خیلی مسلط نشده‌اند و اگر، احکامی را که برای سرمربیان و مدیر تیم ملی دادم بخوانند، دقیقاً کاری را که خواستم در آن نوشتم.
 
وی ادامه داد: روز اولی که در انستیتو حکم زدم، کار‌هایی از آن‌ها خواستم که انجام دهند و از انستیتو خواستم چرخه انتخابی تیم ملی را مشخص کند. از دو ماه قبل از انتخابات در مورد چرخه تیم ملی کار کردیم. از سوریان، کاوه، بنا و محمدی خواستیم که نظر دهند و با تمام احترامی که برای آن‌ها قائلم، از آن‌ها نخواستم کشتی‌گیر انتخاب کنند. کشتی‌گیر باید خودش انتخاب شود. 
 
دبیر گفت: امتیازبندی کردیم و گفتیم کسی که مدال دارد، در چه مرحله‌ای می‌تواند وارد شود، برای این اسمش چرخه است. من هم در آن زمان قانون را دور می‌زدم، نه اینکه انتخابی نگیرم؛ مثلاً می‌گفتم در جام تختی کشتی می‌گیرم و بگویید همه حریفانم بیایند، اما در انتخابی خرداد کشتی نمی‌گرفتم. کشتی‌گیر با یک بار بردن نمی‌تواند ملی‌پوش شود و باید ۵، ۴ ماه در اوج باشد.

***وقتی ساختار درست باشد، حق کسی تضییع نمیشود
 
رئیس فدراسیون کشتی افزود: اعتقاد دارم وقتی ساختار را درست کنید، کار خودش بالا می‌آید. مسابقات انتخابی می‌گذاریم تا حقی از کسی تضییع نشود. حتماً کار ما ایراد دارد و در سال نخست ایرادهایش حتماً مشخص می‌شود. خواستیم در انتخابی نوجوانان و جوانان آن را امتحان کنیم که آن رقابت‌ها هم لغو شد.
 
دبیر به انتقادات درباره بی‌توجهی به رده‌های سنی واکنش نشان داد و گفت: اگر من یا سوریان یا رسول خادم موفق شدیم، برای این بود که در نوجوانان باختیم، وزن کم نکردیم و مزدش را در بزرگسالان گرفتیم. کسی که گوشش شکسته می‌داند که چه می‌گویم. نباید در رده نوجوانان به کشتی‌گیر فشار آورد. موفق‌ترین کشتی‌گیری که در رده نوجوانان مدال گرفت و در بزرگسالان هم نتیجه گرفت، علیرضا رضایی بود که او هم وزن کم نمی‌کرد. در نوجوانان قهرمان جهان شد و در بزرگسالان هم برنز گرفت.

*** انتخابی امسال در پاییز برگزار می‌شود
 
رئیس فدراسیون کشتی به انتخابی‌ها اشاره کرد و افزود: امسال برای المپیک، کار انتخابی از ماه‌های آبان یا آذر شروع می‌شود. اینگونه نیست که کشتی‌گیری حسن یزدانی را ببرد و به المپیک برود. این یک چرخه است و حتماً همه باید مسابقه بین‌المللی بدهند. همه رقابت‌ها از جمله طلای جام تختی یا مسابقات آسیایی امتیاز دارد. امسال کشتی‌گیر بی‌مدال، بامدال و با سهمیه داشتیم که هرکدام وضعیتی دارند. 
 
وی درباره اردو‌های تیم ملی گفت: اصلاً به اردوی درازمدت اعتقاد ندارم. فقط غذا خوردن تیم ملی فرنگی بزرگسالان روزی ۱۳ میلیون تومان هزینه دارد. حالا این رقم را در مورد تیم‌های دیگر هم محاسبه کنید و در کنار آن، هزینه‌های آب و برق هم وجود دارد. بودجه ما از وزارت ورزش ۱۲ میلیارد تومان و از کمیته ملی المپیک ۲ میلیارد تومان است. اردوی طولانی مدت برای تیم ملی سم است و پر از استرس.
 
دبیر ادامه داد: وقتی المپیک ۱۵ ماه دیگر برگزار می‌شود، چرا اردو بگذاریم؟ البته در مورد برگزاری اردوی تیم ملی باید دید کادر فنی چه می‌خواهد.
 
***سوریان چهره شناخته شده در جهان است
 
وی درباره برنامه فدراسیون کشتی برای حضور اعضای ایرانی در کمیسیون‌های اتحادیه‌های جهانی گفت: هر کجا که در کمیسیون‌های اتحادیه نفر داشته‌ایم ارتباطی بوده و فقط عضویت در هیئت رئیسه اتحادیه بر اساس انتخابات است. سوریان نماینده ما در اتحادیه جهانی است. مثل قبل هم پول نداریم خرج کنیم. قبلا دلار ۳ هزار تومان بوده الان ۵ تا ۶ برابر شده است. سوریان شناخته شده است مثلا وقتی برای مسابقات جهانی قزاقستان رفتیم مردم دور او بودند. خود او هم ظرفیت دارد و می‌تواند خیلی کمک کند.
 
دبیر در مورد رده‌های سنی افزود: امسال به مسابقات نونهالان آسیا اعزام نداشتیم. مامیاشویلی و تورلیخانوف هم تماس گرفتند. درحالی که من باید به نونهالان، چطور کشتی گرفتن را یاد بدهم، نه اینکه او وزن کم کند. در چرخه انتخابی امتیاز منفی گذاشتیم. اگر کشتی‌گیر نونهال و نوجوان وزن کم کند، هیئت کشتی استانش امتیاز منفی میگیرد. 
 
رئیس فدراسیون کشتی افزود: وقتی نوجوان بودم از اکبر فلاح دوبنده گرفتم که هیچ وقت فراموش نمی‌کنم. اردوی نونهالان را در خانه کشتی برگزار می‌کنم نه در شهرستان که آن بچه، حسن یزدانی را ببیند. نمی‌توانم یزدانی را مثلاً برای حضور در اردوی نونهالان به گیلان بفرستم. در قانون جدید، کشتی‌گیری که در هر رده سنی بیش از ۳ کیلو کم کند، در تیم ملی جای ندارد. در قانون جدید باید کاهش وزن را از ذهن خارج کنند.

***تعویق المپیک هم خوب هم بد 
 
دبیر در مورد تعویق المپیک و انتظار کسب نتیجه از تیم‌های ملی خاطرنشان کرد: برخی‌ها مصاحبه می‌کنند که خوب شد عقب افتاد، اما این مسئله برای ما هم خوب شد و هم بد. شرایط برای همه یکی است. علیرضا کریمی عمل کرد، اما ما محمدیان را هم داشتیم که باید با هم کشتی بگیرند. مثلاً نجاتی باید یک سال دیگر وزنش را نگه دارد. 
رئیس فدراسیون کشتی با تاکید بر اینکه چرخه انتخابی تیم ملی در المپیک اجرا می‌شود، گفت: درست است که من حرف آخر را می‌زنم، اما ما تیمی کار می‌کنیم. بنا، کاوه و محمدی صاحب نظر هستند و نظرشان مهم است.
 
نمی‌خواهیم کار مانند سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ شود که دائم تبصره بگذاریم. هنوز موضوع میثم نصیری را هضم نکرده‌ام و نفهمیده‌ام داوری آن کشتی چه شد. کسی که اول شده، باید به مسابقه برود. ۱۵ ماه تا المپیک مانده و نمی‌توانیم بگوییم از الان کسی انتخاب شده است. در آمریکا یک کشتی‌گیر در دهه ۷۰ اول شد که نظر سرمربی تیم ملی روی او نبود که این ورزشکار شکایت کرد. اینجا هم باید این اتفاق بیفتد تا کشتی بالا بیاید. همه در کشتی می‌گویند حق‌شان را خورده‌اند، جز دو سه کشتی‌گیر که همیشه همه چیز برای آن‌ها مهیا بوده است. باید رقابت انتخابی بگذاریم و آن را اجرا کنیم.

***فقط بخاطر کمک مالی به کشتی گیران با برگزاری جام باشگاه‌های جهان موافقت کردم
 
دبیر در مورد اینکه قبلاً گفته بود جلوی مسابقات سطح پایین را می‌گیرد، با اشاره به رقابت‌های باشگاه‌های جهان افزود: من پول ندارم به کشتی‌گیرم بدهم، اما جام باشگاه‌های جهان باعث می‌شود آن‌ها دو بار جایزه بگیرند. حسن یزدانی ۲۰۰، ۳۰۰ میلیون تومان از لیگ داخلی و همین مبالغ هم از باشگاه‌های جهان گرفت. علیرضا کریمی هم ۱۰۰، ۱۵۰ میلیون تومان از هر لیگ گرفت. من به نصیرزاده (رئیس سازمان لیگ کشتی) هم گفتم یک قران برای این مسابقات هزینه نمی‌کنم، اما خودت هزینه‌ها را تامین کن.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: