جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 21 اسفند 1398     
معاون وزیر راه اعلام کرد
ارائه تسهیلات به سازندگان در بافت‌های ناکارآمد شهری

 به گزارش صنعت نیوز، به سازندگانی که در بافت‌های ناکارآمد شهری اقدام به ساخت و ساز کنند، تسهیلات پرداخت می‌شود.

مهدی عبوری در دومین نشست راهبری و مدیریت تولید ۱۴۵ هزار واحد مسکن در بافت‌های ناکارآمد شهری (طرح اقدام ملی تولید مسکن) گفت: باید به این باور برسیم که می‌توانیم راهبری و مدیریت ساخت و تولید ۱۴۵ هزار واحد مسکونی را در بافت‌های ناکارآمد شهری برعهده بگیریم تا بتوانیم در آینده نزدیک به موفقیت برسیم.
 
وی با بیان این که از این میزان، ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی با پرداخت تسهیلات نوسازی به سازندگان و انبوه سازان در بافت‌های فرسوده انجام می‌شود، گفت: باید بستر و شرایط ارائه تسهیلات ساخت، صدور پروانه و هزینه‌های سازمان نظام مهندسی برای سازندگان و انبوه سازان در بافت‌های ناکارآمد شهری فراهم شود.
 
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران بر ساخت مسکن توسط بخش خصوصی، سازندگان و انبوه سازان در بافت‌های ناکارآمد شهری تاکید و با بیان این که این امر باید به صورت جدی و مستمر پیگیری شود، عنوان کرد: شرکت بازآفرینی شهری ایران، ضمن فراهم کردن بستر ارائه ۱۰۰ هزار فقره تسهیلات نوسازی به متقاضیان، خود نیز تولید و ساخت۴۵ هزار واحد مسکن در بافت‌های ناکارآمد شهری را برعهده می‌گیرد.
 
وی، با بیان این که شرکت بازآفرینی شهری ایران، اراضی خود را در این رابطه به سازندگان و بخش خصوصی واگذار خواهد کرد، گفت: ساخت بخش‌هایی که سرمایه گذار و بخش خصوصی به آن ورود نکنند، به صورت امانی انجام می‌شود.
 
عبوری گفت: تولید و مدیریت ساخت این تعداد واحد در بافت‌های ناکارآمد شهری باید به گونه‌ای برنامه ریزی شود که در حوزه اجرا، دچار مشکل نشویم.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص واگذاری اراضی به سازندگان و بخش خصوصی در بافت‌های ناکارآمد شهری، اظهار داشت: برای جلب سرمایه گذار، رونق تولید مسکن و ایجاد اشتغال در جهت ساخت مسکن در حوزه بازآفرینی شهری، باید تلاشی مضاعف انجام شود.
 
وی با بیان این که تعدادی از بانوان شاغل در شرکت بازآفرینی شهری ایران، به عنوان راهبر، در این طرح مشارکت دارند، افزود: پروژه‌ها باید به صورت مستمر نظارت و پیگیری شوند وضعف در این بخش ها، باعث سنواتی شدن پروژه‌ها می‌شود.
 
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران خاطرنشان کرد: از ۴۵ هزار واحد مسکونی که شرکت بازافرینی شهری ایران، مکلف به راهبری و مدیریت تولید آن است، تاکنون برنامه ریزی برای ساخت۳۵ هزار واحد انجام شده و تولید این میزان مسکن برنامه ریزی شده در بافت‌های ناکارآمد شهری، نقطه قوت و امیدبخش است.
 
عبوری با اشاره به انتظار وزیر راه و شهرسازی، مبنی بر افزایش رقم تولید ۱۴۵ هزار واحد مسکن در بافت‌های ناکارآمد شهری، گفت: کارکنان شرکت، به ویژه تیم عملیاتی راهبری و مدیریت ساخت ۱۴۵ هزار واحد مسکن، این امر را باید جدی گیرند و با اتکال به خداوند و همکاری با یکدیگر کار‌ها را پیش ببرند.
 
در ادامه این نشست، مجید روستا، عضو هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران، به تشریح ساختار سازمانی این پروژه بزرگ در قالب چهار حوزه اجرایی و عملیاتی، فنی و تخصصی، پشتیبانی و مهندسی سیستم و برنامه ریزی پرداخت و گفت: حوزه اجرایی و عملیاتی شامل، سطح بندی ۴۷ پروژه در قالب طرح‌های در حال اجرا شامل دو طرح در محله‌های منبع آب اهواز و کرگانه خرم آباد، ۱۷ طرح در مرحله برگزاری فراخوان انتخاب سرمایه گذار و دارای گزارش کارشناسی در ۹ استان، هفت طرح در حال مذاکره با سرمایه گذاران و ۲۱ طرح دیگر که در مراحل گوناگون قرار دارند، است.
 
وی همچنین، حوزه فنی و تخصصی را مشتمل بر معماری و طراحی ساختار و چهارچوب بانک اطلاعاتی داده‌های تخصصی، ورود داده‌ها و اطلاعات فنی و تخصصی و تدقیق اطلاعات فنی و تخصصی خواند و افزود: حوزه پشتیبانی، مدیریت منابع انسانی طرح، تأمین منابع مالی متناسب برای فرایند‌های پشتیبانی طرح و پیگیری و بررسی موارد و موضوعات حقوقی و قراردادی مرتبط با طرح را شامل می‌شود و حوزه مهندسی سیستم و برنامه ریزی نیز، شامل، طراحی و برنامه ریزی ساختار سازمانی پروژه و معماری و طراحی ساختار مدیریت یکپارچه کنترل پروژه در سطح شرکت است.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: