جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 23 بهمن 1398     
پاسخ منفی بنادر برای پهلوگیری کشتی هلندی مشکوک به ویروس کرونا

 به گزارش صنعت نیوز، ترس از ابتلای برخی از مسافران کشتی وستردام هلند به ویروس کشنده کرونا باعث شده است تاکنون چهار کشور به درخواست این کشتی برای پهلو گرفتن در سواحل خود پاسخ منفی دهند.

تایلند جدیدترین کشوری است که کشتی کروز وستردام  متعلق به شرکت «هلند امریکا لاین» را از سواحل خود دور و درخواست کمک 2257 مسافر آن را برای خارج شدن از کشتی پس از بیش از دو هفته سرگردان بودن روی دریا رد کرد.
 
 ترس از ابتلای برخی از مسافران کشتی وستردام به ویروس کشنده کرونا باعث شد وزارت بهداشت تایلند اعلام کند مقامات اجازه ورود این کشتی به بندری نزدیک به بانکوک را ندهند.
 
این کشتی اجازه ورود به حداقل سه بندر دیگر را پیدا نکرده است. گوام، مانیل و یوکوهاما هم به خاطر نگرانی از شیوع این ویروس، این کشتی را دور کردند. ویروس کرونا از زمان اولین گزارش آن در اواخر سال گذشته میلادی در ووهان چین، جان بیش از 1000 نفر را گرفته است.
 
رد کردن و قرنطینه کردن کشتی های کروز آخرین تلاش دولت‌ها برای مهار ویروس است. کشتی کروز دایموند پرینسس در بندری در یوکوهامای ژاپن قرنطینه شده است. مقامات تلاش می کنند جلوی ابتلای افراد بیشتری از مسافران این کشتی را به ویروس کرونا بگیرند.
 
مسافران کشتی وستردام پس از اطلاع از ممانعت تایلند برای لنگر انداختن کشتی در ساحل آن، پیام های ناامید کننده‌ای منتشر کرده‌اند.
 
 شرکت هلند امریکا لاین اعلام کرده بود این کشتی  عازم بندر لائم چابانک، حدود 50 مایلی شرق بانکوک است و مسافران می‌توانند در سیزدهم فوریه در این بندر کشتی را ترک کنند.
 
 اپراتور این کشتی اعلام کرد کشتی در قرنطینه به سر نمی‌برد و موردی از ابتلا به این بیماری مشاهده نشده است.
 
کشتی وستردام با 1455 مهمان و 802 خدمه در اول فوریه هنگ کنگ را برای یک تور 14 روزه تایوان و ژاپن ترک کرد. قرار بود این مسافران در پانزدهم فوریه در یوکوهاما از کشتی پیاده شوند. کشتی سوخت و غذای کافی تا پایان سفر در اختیار دارد.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: