جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 23 بهمن 1398     
فرزندان مقتول مادرشان را بخشیدند

 روزنامه ایران: زن جوان که شوهرش را به قتل رسانده بود با رضایت بی‌قید و شرط چهار فرزندش از قصاص نجات یافت.

این جنایت خانوادگی عصر بیستم شهریور سال ۹۷ در یکی از خانه‌های ورامین رخ داد. دختر بزرگ خانواده که با پلیس تماس گرفته بود گفت: پدرم حبیب در جریان اختلاف و درگیری با مادرم کشته شد.

همسر ۴۴ ساله حبیب به‌نام سهیلا که شوکه بود و چاره‌ای جز اعتراف نداشت گفت: من نمی‌خواستم این اتفاق بیفتد اما شوهرم آنقدر مرا کتک زد که عصبانی شدم و با چاقو یک ضربه به سفید رانش زدم.

وی در تشریح جزئیات درگیری گفت: همسرم مرد بدخلقی بود و سر هر موضوعی کتک‌کاری راه می‌انداخت. من همیشه به‌خاطر فرزندانم سکوت می‌کردم. امروز من از استخر به خانه برگشتم چون خسته بودم به شوهرم گفتم خودت تنهایی غذایت را بخور من می‌خواهم بخوابم اما چند دقیقه بعد او به اتاق خواب آمد و گفت برایم غذا گرم کرده است. من که حالم خوب نبود گفتم نمی‌خورم می‌خواهم بخوابم، اما او عصبانی شد و مرا کتک زد.

به من فحش داد با مشت و لگد به جانم افتاد و من برای دفاع از خودم به آشپزخانه رفتم و چاقو برداشتم. می‌خواستم او را بترسانم که به سمتم حمله کرد و برای اینکه بتوانم خودم را نجات دهم و از مشت و لگدهای او خلاص شوم یک ضربه به پای شوهرم زدم اما چاقو ناخواسته به سفید ران او برخورد کرد و موجب مرگش شد.

به دنبال اظهارات این زن، پلیس به بازجویی از چهار فرزند این زوج پرداخت.

دختر بزرگ آنها به مأموران گفت: مادرم زن آرام و مهربانی است اما پدرم همیشه عصبی و پرخاشگر بود.از وقتی که به یاد دارم و من و خواهر و برادرهایم کوچک بودیم همیشه مادرمان را کتک می زد و تحقیرش می‌کرد ولی مادرم همیشه سکوت می‌کرد. مادرم به‌خاطر لاغری و ضعیفی زود خسته می‌شد و اگر نمی‌خوابید سرگیجه می‌گرفت هم ما و هم پدرمان این موضوع را می‌دانستیم اما آن روز وقتی مادرم از استخر به خانه برگشت و نیاز به استراحت داشت، پدرم اجازه نداد بخوابد و این درگیری شروع شد.

در حالی که پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شده بود تا به جرم قتل شوهرش محاکمه شود اما چهار فرزند مقتول بدون قید و شرط مادرشان را بخشیدند و از قصاص او صرفنظر کردند. به این ترتیب قرار شد زن جوان بزودی از جنبه عمومی جرم پای میز محاکمه بایستد.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: