جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 21 بهمن 1398     
ابوترابی:
کارنامه ناموفق وزارت راه در تولید مسکن؛ ساخت هر آپارتمان ۲۲۰ شغل ایجاد می‌کند

 به گزارش صنعت نیوز،عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس گفت: توقف تولید و ساخت و ساز مسکن در ۶ سال اخیر موجب کاهش آمار اشتغال زایی در کشور شد، بر اساس آمارها برای ساخت هر آپارتمان حدود ۲۲۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار می شوند.

ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس ، با اشاره به تلاطمات بازار مسکن در چند سال اخیر، گفت: متأسفانه در 6 سال اخیر به دلیل کاهش میزان ساخت و ساز در کشور، بازار مسکن دچار تنش و تلاطمات بسیاری شد و این مسئله عملا موجب شد که قیمت ملک در کشور به ویژه در کلانشهرها افزایش یابد.
 
نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این مسئله واضح و مبرهن است که وقتی میزان تولید و عرضه کاهش یافته و تقاضا به دلیل کمبود بالا می رود، آن زمان باید شاهد افزایش چشمگیر قیمت ها بود، شرایطی که ما در دو سال اخیر شاهد آن بوده ایم.
 
عملکرد نامناسب وزارت راه و شهرسازی در تولید مسکن
 
وی با انتقاد از عملکرد وزارت راه و شهرسازی در تولید مسکن، تصریح کرد: متأسفانه مسئولان وقت وزارت راه و شهرسازی در سال های گذشته هیچ اعتقادی به تولید مسکن نداشتند و تنها به دنبال تکمیل و عرضه واحدهای باقی مانده مسکن مهر بودند، البته طرح هایی را تدوین و مطرح می کردند اما هیچ کدام از آن ها عملیاتی نشد.
 
وضعیت اسفناک قشر مستضعف مستأجر برای تأمین مسکن
 
این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: در شرایط کنونی قشر مستضعف مستأجر برای تأمین مسکن مورد نیاز وضعیت اسفناکی دارند و امروز بخشی از مستأجران مجبورند که با توجه به افزایش قیمت، خانه های کوچک تر و در مناطق پایین تری را اجاره کنند.
 
ساخت هر آپارتمان حدود 220 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال ایجاد می کند
 
ابوترابی ادامه داد: تبعات و مشکلات توقف تولید و ساخت و ساز مسکن در 6 سال اخیر تنها معطوف به حوزه بازار مسکن نبود، بلکه این مسئله موجب کاهش آمار اشتغال زایی در کشور شد، بر اساس آمارها برای ساخت هر آپارتمان حدود 220 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار می شوند.
 
عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس تصریح کرد: حوزه مسکن مانند یک لکوموتیو است که اقتصادی کشور را به حرکت در می آورد، زمانی که این حوزه در رکود و توقف باشد، اقتصاد نیز دچار مشکلات بسیاری می شود، بنابر این وزارت راه و شهرسازی باید برنامه ریزی کلان و گسترده ای را برای توسعه حوزه ساخت و ساز کشور صورت دهد.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: