جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 21 بهمن 1398     
سیلاب‌هایی در راه است

خبرگزاری تسنیم: محمد حاج‌رسولیها، مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران اظهار داشت: طبق آخرین بررسی‌ها، احتمالا در اسفندماه امسال و فروردین ماه سال آینده سیلاب‌هایی در کشور خواهیم داشت، اما نمی‌توان در این زمینه پیش‌بینی ۱۰۰ درصدی ارائه داد.

سیلاب‌هایی در راه است

وی افزود: البته پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی حاکی از بارش‌های نرمال در ماه پایانی سال جاری و شروع سال آینده است، اما ما این احتمال را در نظر می‌گیریم که در صورتی که بارش‌های متمرکزی در برخی حوضه‌های آبریز به وقوع بپیوندد، آمادگی کاملی برای مدیریت شرایط سیلابی داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران تصریح کرد: حدودا نیمی از حجم مخازن سد‌های کشور خالی است و ظرفیت مناسبی برای مهار سیلاب‌ها به خصوص در سد‌های بزرگ کشور دیده شده و در مجموع امسال آمادگی ما برای مدیریت سیلاب‌ها بیش از سال گذشته است، با وجود آنکه پیش‌بینی می‌کنیم با شرایط شدید سیلابی همچون سیلاب کم نظیر ابتدای سال ۹۸ مواجه نخواهیم بود.

وی ادامه داد: به صورت مرتب وضعیت بارش‌ها و حوضه‌های آبریز در حال رصد است و جلسات متعددی در خصوص وضعیت سیلابی کشور برگزار می‌شود تا آمادگی لازم در بالاترین حد ممکن وجود داشته باشد.

 درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: