جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 21 بهمن 1398     
آذری جهرمی از پیشرفت ظفر تا مرز موفقیت خبر داد:
صعود ظفر بر بال سیمرغ تا مرز موفقیت

 به گزارش صنعت نیوز، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام قرار نگرفتن ماهواره ظفر در مدار گفت:هر قدمی که بر می داریم به دور از نتیجه ما را یک گام به رویا هایمان نزدیک تر می کند.

محمد جواد آذری جهرمی با بیان اینکه ماهواره ظفر به هدف خود که قرار گرفتن در مدار بود نرسید ولی پرتاب موفقیت آمیز بود، افزود: این یک موفقیت بود چراکه هر قدمی که برداشته می شود فارغ از نتیجه همه ما را یک گام به رویاها نزدیک تر می کند.
 
آذری جهرمی با تقدیر از 80 مهندس ایرانی که حدود شش ماه با تمام محدودیت ها این ماهواره را ساختند، گفت: دومین تلاش ما برای قرار دادن ماهواره در مدار ناموفق بود اما هدف ما همچنان برقرار است و ما دست از تلاش بر نمی داریم و مطمئن هستم روزی می رسد که ما رویاهایمان را زندگی می کنیم.
 
وی ادامه داد: خوشحال هستیم که یکبار دیگر ایرادهای خود را دیدیم و پیدا کردیم و حالا از هر زمان دیگری به موفقیت نزدیک تریم و به آینده روشن برای تمام مردم ایران بیشتر امید داریم.
 
بر اساس این گزارش، وزیر ارتباطات در لایو اینستاگرام گفت: ماهواره ظفر 2  احتمالا در خردادماه سال آینده پرتاب می شود.
 
لازم به توضیح است ماهواره بر سیمرغ باید به سرعت هفت هزار و 400 متر در ساعت می رسید، ماهواره بر از ثانیه 400 به بعد دچار افت شد و سرعت آن به بیشتر از شش هزار و 500 کیلومتر بر ساعت نرسید. با قرار نگرفتن ماهواره در مدار  ظفر 1 در اقیانوس هند سقوط کرد.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: