جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 16 بهمن 1398     
نانو ساختارهای پژوهشگران پژوهشگاه فضایی ایران ثبت اختراع شد

 

به گزارش صنعت نیوز، رییس پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی از دریافت گواهی ثبت اختراع طرح " تهیه نانو کامپوزیت پلیمر الیاف کربن تقویت شده با نانو ساختارهای زیر کونیوم دی بورید و سیلیکون کاربید" از مرکز مالکیت معنوی‌ ‌سازمان ثبت اسناد و املاک کشور توسط متخصصان پژوهشگاه فضایی ایران خبر داد.

رحیم احسانی، رییس پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی، با اعلام این خبر افزود: از آنجا که فناوری هوافضا رو به پیشرفت است، در نتیجه، تقاضای رو به رشدی برای مواد پیشرفته با قابلیت تحمل دمای بیش از ۲۰۰۰ برای درخواست‌های فضایی و دمایی بسیار بالا مثل موتور راکت‌ها و سیستم‌های حفاظت حرارتی برای وسایل فضایی وجود دارد.

وی افزود: موادی بر پایه کربن به دلیل پایداری ابعادی، استحکام و مدول بالا در دماهای بالا، هدایت حرارتی بالا و مقاومت بالا در برابر شوک، ماشین‌کاری آسان و دانسیته پایین به عنوان گزینه‌های مناسبی برای استفاده در ساختارهای دمای بسیار بالا است.

احسانی با اشاره به برخی محدودیت‌ها و مشکلات در عملکرد این کامپوزیت‌های زغال‌گذار  گفت: ضعف ساختار زغال ایجاده شده و اکسایش در دمای بالاتر از ۵۰۰، موجب گرایش پژوهشگران به ساخت سامانه‌های جدید حفاظت گرمایی شده است.

رییس پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی ادامه داد: سنتز نانو کامپوزیت پلیمر-الیاف کربن تقویت شده با نانو ساختارهای زیرکونیوم دی بورید و سیلیکون کاربید (Cf-polymer/ZrB۲/SiC) به عنوان یک کامپوزیت فداشونده زغال‌گذار، کاربردهای حیاتی برای مواد محافظ حرارتی با کارآمدی بالا درشرایط شوک‌های گرمایی ناگهانی و سیستم‌های سپر حرارتی دارد.

احسانی با اشاره به اینکه در این تحقیق، برای نخستین بار با افزودن ۱۰-۱% وزنی از نانو ساختارهای سرامیکی (زیرکونیوم دی بورید و سیلیکون کاربید) در موفولوژی‌های ذرات، ویسکر و الیاف به عنوان فاز تقویت کننده، برای بهبود خواص حرارتی و فرسایشی کامپوزیت پلیمر/الیاف کربن برای رفع نیاز کاربردهای فوق دما بالا استفاده شده است، تصریح کرد: در این پروژه ساخت نانوکامپوزیت‌ها به روش دوغابی و سپس اعمال فشار و دما به طور همزمان انجام می‌شود که در مقایسه با سایر روش‌ها، دارای مزایایی نظیر هزینه کمتر، سهولت به کارگیری و تخلخل کمتر است.