جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 18 دی 1398     
امنیت همه کشتی‌های تجاری را تأمین می‌کنیم

 

به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل سازمان بنادر گفت: ناوگان‌های تجاری به مقصد ایران مطمئن باشند هیچ مانعی برای ورود این کشتی‌ها به کشورمان وجود ندارد.

محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی درباره آخرین وضعیت بنادر کشور و تردد ناوگان ایرانی به مقاصد مختلف و ناوگان خارجی به آب‌های تحت مالکیت ایران با توجه به تنش‌های چند روز اخیر در منطقه گفت: خوشبختانه تاکنون هیچ موردی مبنی بر ورود شرایط غیر معمول در بنادر تجاری کشور دیده نشده است و همه فعالیت‌ها به روال عادی خود در حال ادامه است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر همه بنادر کشورمان از عمده ظرفیت‌های خود در حال استفاده هستند و انواع کشتی‌ها در بنادر ایران محموله‌های خود را تخلیه یا بارگیری می‌کنند، تردد‌ها در آب‌های تحت مسئولیت و بنادر تجاری کشورمان به طور عادی ادامه دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه ناوگان ایرانی هیچ نگرانی برای تردد در بنادر کشور‌های مختلف و ناوگان خارجی هم نگران ورود به آب‌ها و بنادر تحت مالکیت ایران نباشند گفت: ناوگان تجاری به مقصد ایران که حامل محموله‌هایی برای کشورمان هستند، مطمئن باشند ترددشان بدون هیچ مشکلی ادامه دارد و هیچ مانعی برای ورود این کشتی‌ها به کشورمان وجود ندارد.

وی در واکنش به اقدام نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا درباره استفاده از اسکورت برای کشتی‌های حامل پرچم این کشور در خلیج فارس افزود: نیازی به اسکورت نیست و همیشه تاکید داشته‌ایم که آب‌های تحت حاکمیت جمهوری اسلامی ایران از امن‌ترین آب‌رو‌های جهان محسوب می‌شوند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: به دلیل اشرافی که ناوگان ایران بر روی آب‌های تحت مسئولیت و تحت حاکمیت کشورمان دارند، معتقدیم نیازی به حضور ناوگان خارجی نیست و حضور آن‌ها نمی‌تواند مفید باشد، بار‌ها تاکید شده نه تنها در آب‌های خلیج فارس و دریای عمان بلکه در آب‌های دور دست هم توانسته‌ایم تامین امنیت کنیم، بنابراین به نظر نمی‌رسد هیچ ضرورتی برای تامین امنیت ناوگان تجاری با حضور ناوگان بریتانیای باشد.