جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: پنجشنبه، 28 آذر 1398     
طراحی چند مدل جدید خودرو در سایپا امیدواركننده است

 

به گزارش صنعت نیوز، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در بازدید از خطوط تولید و مركز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو گروه خودروسازی سایپا گفت: خطوط تولید سایپا به‌صورت پویا مشغول فعالیت است كه بیانگر توان این خودروساز در بی‌اثرساختن تحریم‌ها است.

 

امیرسرتیپ امیر حاتمی در این بازدید افزود: دشمن تلاش كرده با ایجاد محدودیت، جلوی جریان تولید در كشور را بگیرد و صنایع را به تعطیلی بكشاند اما امروز حركت تولیدی و توسعه‌ای در سایپا نشان می‌دهد این محدودیت‌ها و موانع راه به جایی نخواهند برد.

 

 

وی به وجود باور به توان و ظرفیت داخلی در مدیریت ارشد سایپا هم اشاره كرد و گفت: خوشبختانه تیم كاری خلاق، مبتكر و متعهدی در سایپا مشغول فعالیت شده‌اند و توانسته‌اند نیاز بخش زیادی از جامعه را تأمین كنند.

 

 

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در ادامه تصریح كرد: ماهیت تولید خودرو همچون دیگر بخش‌های تولیدی در كشور، مبارزه و مقابله با محدودیت‌ها و موانع ایجاد شده از سوی دشمنان و بدخواهان ملت ایران است كه سایپا در این عرصه فعالیت و پویایی ویژه‌ای دارد.

 

 

وی با بیان این‌كه وزارت دفاع اولویت خود را پویایی و تولید در بخش‌ خصوصی و شركت‌های دانش‌بنیان می‌داند، درخصوص نحوه همكاری این وزارت‌خانه با صنعت خودرو هم گفت: وزارت دفاع خود را پشتیبان و نیروی قابل اتكای صنعت خودرو ملی در برابر فشارها و محدودیت‌های حداكثری دشمنان می‌داند.

 

 

امیر حاتمی همچنین پس از بازدید از خودروهای جدید، پلت‌فرم‌های اختصاصی سایپا و بخش‌های مطالعاتی مركز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا هم گفت: پروژه‌های بسیار خوبی در زمینه طراحی پلت‌فرم و خودروهای جدید توسط مهندسان و محققان جوان ایرانی انجام شده که من به‌عنوان یك ایرانی به پویایی و نشاط این مركز افتخار كردم.

 

 

وی به آمادگی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برای همكاری با صنعت خودرو در زمینه طراحی و ساخت قطعات پیشرفته و پشتیبانی از این صنعت در برابر تحریم‌های ظالمانه اشاره كرد و گفت: صنایع دفاعی كشور آماده است تا هرگونه نیاز صنعت خودرو را در این عرصه با استفاده از ظرفیت‌های خود پاسخ دهد.

 

 

وی افزود: سایپا نیز همچون مجموعه صنایع دفاعی در مسیر رونق تولید و استفاده از توان درونی و ظرفیت‌های بومی قرار دارد.

 

 

همچنین سیدجواد سلیمانی، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا نیز در این بازدید گفت: خوشبختانه صنایع دفاعی پشتوانه و اتكای محكمی برای صنعت خودرو محسوب شده و سایپا قصد دارد علاوه بر همكاری‌های قبلی، از ظرفیت‌های وزارت دفاع بیش از گذشته استفاده كند.

 

 

وی تأكید كرد: قصد داریم با همكاری صنایع دفاع، پروژه ملی بومی‌سازی قطعات خودرو را كه با اجرای آن تاكنون توانسته‌ایم ۵۳ قطعه را داخلی‌سازی كنیم، با جدیت بیشتر ادامه داده و قطعات بیشتری را با كمك این صنایع، داخلی‌سازی كنیم.

 

 

سلیمانی با بیان این‌كه چندین قطعه مهم و پیچیده خودرو با همكاری صنایع دفاع بومی‌سازی شده است گفت: در محصولات آینده نیز كه به‌زودی به بازار عرضه خواهند شد از این توانمندی بهره خواهیم برد.

 

 

گفتنی است در حاشیه این بازدید سند تفاهم با موضوع كمك و پشتیبانی وزارت دفاع از صنعت خودرو، تعمیق بومی‌سازی قطعات و توسعه همكاری میان گروه خودروسازی سایپا و معاونت امور صنعتی و تحقیقاتی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به امضا طرفین رسید.