جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: پنجشنبه، 7 آذر 1398     
تولید روزانه ۲ هزار دستگاه خودروی بدون كسری در ایران‌خودرو تضمین شد

 

به گزارش صنعت نیوز، به منظور تحقق هدف تامین و تولید روزانه 2 هزار دستگاه خودروی بدون كسری،‌ میثاق نامه‌ای میان مدیرعامل ایران خودرو و پیشكسوتان زنجیره ساخت و تامین امضاء شد.

 

این میثاق‌نامه به امضاء 70 نفر از تامین كننده و قطعه سازان اصلی خطوط تولید ایران خودرو رسید كه این تعداد، تامین حدود60 تا 70درصد قطعات مورد نیاز ایران خودرو را برعهده دارند.

 

در این میثاق نامه آمده است: ما تلاش‌گران و پیشكسوتان تامین و تولید گروه صنعتی ایران خودرو با یكدیگر پیمان می‌بندیم كه با عزم و اراده راسخ، ‌توان مدیریتی و كارشناسی خود را به خدمت گرفته و در جهت تامین و تولید روزانه حداقل ۲ هزار دستگاه خودرو از 9 آذرماه همت گماریم.

 

فرشاد مقیمی مدیرعامل ایران خودرو با اشاره به عزم این خودروساز برای افزایش شمارگان تولید خودروی كامل و بدون كسری گفت: ‌با همدلی سازندگان و تامین و تدارك به موقع تولید این شركت از دی ماه به تولید روزانه ۲ هزاردستگاه و از بهمن ماه به روزانه ۲۴۰۰ دستگاه خواهد رسید.

 

وی تاكید كرد: ‌با تحقق افزایش شمارگان تولید روزانه خودروی كامل و بدون كسری و افزایش عرضه به بازار، قیمت های بازار نیز براساس نظام عرضه و تقاضا به شرایط متعادلی خواهد رسید.

 

وی جلوگیری از توقف خطوط تولید و حفظ و ارتقای كیفیت قطعات و محصولات را سرفصل برنامه های ایران خودرو عنوان كرد و افزود:‌ خطوط تولید با همدلی شما بسیجیان عرصه صنعت و تامین به موقع، متوقف نخواهد شد و به عهدی كه با هم بسته ایم پایبند خواهیم بود.

 

مقیمی با بیان این‌كه ارتقای سطح كیفی قطعات از مهم‌ترین شروط توسعه همكاری با سازندگان است، خاطرنشان كرد: با بازرسی‌ها و نظارت‌های دقیق اجازه ورود قطعات بی كیفیت به خطوط تولید را نخواهیم داد و در این زمینه با هیچ سازنده‌ای مماشات نخواهیم كرد.

 

مدیرعامل ایران خودرو خاطرنشان كرد: برنامه این خودروساز‌ توسعه محصولات با نشان ایرانی با استفاده از توان قطعه سازان و جوانان نخبه است و محصول جدید برپایه پلتفرم 301 با آرم و نشان ایران خودرو به بازار معرفی خواهد شد.

 

وی با تاكید بر حضور فعال‌تر ایران خودرو در بازار لوازم یدكی قطعات خودرو اظهار كرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و با همكاری خوب قطعه سازان به دنبال كسب سهم بیشتری در بازار قطعات لوازم یدكی هستیم.

 

مقیمی یادآورشد: با همت بلند سازندگان، خودروهای ناقص كف پاركینگ هم اكنون به كمتر از 24 هزار دستگاه رسیده و این تعداد طبق برنامه تا ۱۵ آذر به كم‌تر از ۱۵ هزار دستگاه و در دی ماه سال جاری به صفر خواهد رسید.