جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 2 آذر 1398     
امضا تفاهم‌نامه ساخت ۱۷۰ هزار مسکن فرهنگیان

 

به گزارش صنعت نیوز، تفاهم‌نامه همکاری وزارت راه و شهرسازی و وزارت آموزش و پرورش برای ساخت ۱۷۰ هزار واحد مسکونی امضا شد.

 

محمود محمود زاده معاون مسکن و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی در مراسم امضا تفاهم‌نامه همکاری در حوزه مسکن بین وزارت راه و شهرسازی و آموزش و پروش گفت: برای تامین مسکن فرهنگیان امروز تفاهم‌نامه همکاری با وزارت آموزش و پروش امضا شد که براساس این تفاهم‌نامه، ​قرار است ۱۷۰ هزار واحد مسکونی در ۳ سال ساخته شود.

وی افزود: نمایندگان دو وزارت، کار اجرایی طرح را بر عهده دارند و تسهیلاتی نیز برای این موضوع در نظر گرفته شده است.

آقای علی الهیار معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزیر آموزش و پرورش نیز گفت: یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های آموزش و پرورش پیگیری ارتقاء جایگاه فرهنگیان است که این موضوع با نگاه مثبت وزیر آموزش و پرورش در دستور کار قرار دارد.

براساس این تفاهم‌نامه که بین محمد اسلامی و محسن حاجی‌میرزایی، وزرای راه و شهرسازی و آموزش و پرورش به امضا رسید، قرار است در نقاطی که وزارت آموزش و پرورش، زمین مسکونی دارد، از اراضی این وزارتخانه، برای ساخت و ساز استفاده شده و در جا‌هایی که کمبود زمین وجود دارد، با همکاری وزارت راه و شهرسازی، زمین برای ساخت و ساز در اختیار کارکنان وزارت آموزش و پرورش قرار گیرد.

گفتنی است، این طرح بر اساس طرح تأمین مسکن کارکنان دولت (تامکاد) اجرا می‌شود و پیش از این نیز، در مرداد امسال تفاهم‌نامه همکاری وزارت راه و شهرسازی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح برای احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی ویژه پرسنل نیرو‌های مسلح به امضای دو وزیر رسیده بود.

این تفاهم‌نامه شامل ۷ ماده و یک تبصره است.