جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 13 آبان 1398     
دسترسی به سوابق پزشکی بیمار در گوگل

 مدیر بخش سلامت گوگل اشاره کرد این بخش مشغول بررسی ایده های مختلفی است از جمله ایجاد یک نوار جستجو برای دسترسی به سوابق پزشکی بیمار که مشابه جستجو در وب است.

 
دسترسی به سوابق پزشکی بیمار در گوگل
 
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، در این اواخر هیاهو و جنجال زیادی درباره بخش سلامت گوگل به وجود آمده است. اما این شرکت به طور دقیق مشخص نکرده بود در این بخش دقیقا چه فعالیتی انجام می شود.
 
اکنون به نظر می رسد گوگل قصد دارد در این باره شفاف سازی هایی انجام دهد. «دیوید فینبرگ» مدیر بخش سلامت این شرکت برخی از ایده های تیم خود را اعلام کرده است. جالب آنکه این ایده بیشتر به جستجو درباره سوابق پزشکی بیمار و پزشک مربوطه است. او معتقد است یک نوار جستجوی مخصوص مانند جستجو در وب، به پزشکان کمک می کند سوابق پزشکی بیماران را بررسی کنند.یک پزشک می تواند به جای نام بیمار سن او را جستجو کند و به سوابق بهداشتی او دست یابد.
 
منبعی دیگر ادعا می کند گوگل مشغول بررسی گزینه جستجویی برای سوابق بیماران است که شباهت زیادی به جستجو برای پروازهای هواپیمایی دارد. به عبارت دیگر فرد می تواند شرایط مخصوص هر بیمار را جستجو کند و به اطلاعاتی معتبر دست یابد.
 
هنوز مشخص نیست کدامیک از این ایده ها اجرایی می شوند اما فینبرگ در مصاحبه ای گفت مشغول ساخت پل هایی است تا جستجوهای مرتبط با سلامت را در گوگل و یوتیوب ارتقا دهد مانند  حذف ویدئو هایی که خرافه هایی درباره واکسیناسیون را منتشر می کنند.