جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 30 مهر 1398     
آماده نوسازی سریع ناوگان حمل و نقل عمومی هستیم

 

به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل ایران خودرو از آمادگی این خودروساز برای نوسازی 10 هزار دستگاه تاكسی فرسوده تا پایان امسال خبر داد.

فرشاد مقیمی در مراسم عقد تفاهم‌نامه با شهرداری تهران برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی كه در محل شركت ساپكو برگزار شد، با تاكید بر اجرای تفاهم‌نامه‌های گذشته در موضوع نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی گفت: به دلیل برخی ناهماهنگی‌های جزئی اجرای طرح متوقف شده بود اما در بازه زمانی كوتاه،‌ مذاكرات لازم صورت گرفت و تمامی مشكلات و مسایل حل و فصل شد. امروز 500 تاكسی از محصولات ایران خودرو آماده تحویل به قشر زحمتكش تاكسی‌داران است.

وی نوسازی در بخش خودروهای سنگین را از دیگر برنامه‌های ایران خودرو برشمرد و گفت: ایران‌خودرو به عنوان ركن اصلی تامین‌كننده ناوگان حمل و نقل عمومی كشور برنامه‌های متنوعی در این بخش به اجرا خواهد گذاشت. برای نوسازی ناوگان اتوبوس‌رانی كارگروهی ایجاد شده و با تفاهم صورت گرفته، ایران خودرو آماده تامین و عرضه 5 دستگاه اتوبوس در هر هفته خواهد بود.

وی ادامه داد: تردد 7 هزار دستگاه خودروی ون فرسوده در كلان‌شهر تهران تكلیف ایران خودرو را برای حفاظت از محیط زیست دوچندان كرده و برهمین اساس، با استفاده از ظرفیت‌های داخلی و بهره‌مندی از موتور ملی ای.اف.7 دوگانه سوز بر روی یكی از محصولات ون، نسبت به جایگزینی فرسوده‌های این بخش اقدام خواهیم كرد. درحال حاضر 250 دستگاه ون آماده تحویل به متقاضیان است.

مقیمی تصریح كرد: به‌كارگیری موتور دوگانه‌سوز،‌ خودروهای ون را مشمول ماده 12 قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و استفاده از تسهیلات قرض‌الحسنه صندوق کارآفرینی امید می‌كند كه اختصاص یارانه لازم، مشكل نقدینگی برای تامین این خودرو را رفع خواهد كرد.

مدیرعامل ایران‌خودرو با بیان این كه جایگزینی خودروهای فرسوده علاوه بر این كه سبب رونق تولید در ایران خودرو می‌شود، ‌زمینه كاهش مصرف سوخت و كاهش آلودگی هوا را فراهم می كند، گفت: شهرداری‌های مختلف در كشور برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی اعلام آمادگی كرده‌اند كه با بهره‌مندی از ظرفیت‌های موجود در ایران‌خودرو این امر محقق خواهد شد.

وی از بازسازی اتوبوس‌های فرسوده به عنوان دیگر اقدام مهم ایران‌خودرو برای بهبود و مناسب‌سازی ناوگان حمل و نقل عمومی كشور نام برد و گفت: در این زمینه نیز ظرفیت‌های لازم در ایران خودرو وجود دارد و با همكای وزارت كشور و شهرداری‌ها امكان افزایش ظرفیت در این بخش از بازسازی روزانه 4 دستگاه به 10 دستگاه اتوبوس وجود دارد.

مقیمی در ادامه از آمادگی تحویل 100 دستگاه مینی‌بوس آرین خبر داد و گفت: قابلیت افزایش این تعداد به 200 دستگاه نیز وجود دارد.

وی تصریح كرد: تصمیماتی كه در یك هفته به اجرا رسیده نشان‌دهنده هماهنگی تمامی اركان تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز جامعه است. رمز عبور از بحران‌ها نیز همدلی، وحدت كلمه، هدف مشترك و تصمیم‌گیری است. امیدواریم در آینده با ادامه مسیر فعلی رضایت مجموعه ذینفعان ایران خودرو را فراهم كنیم.