جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 23 مهر 1398     
توزیع ۱۵ میلیارد تومان برای ورزش همگانی

 

به گزارش صنعت نیوز، معاون وزیر ورزش و جوانان از توزیع ۱۵ میلیارد تومان بودجه استان‌ها برای اجرای برنامه‌های همگانی در هفته تربیت بدنی خبر داد.

 

عبدالحمید احمدی در نشست خبری به مناسبت هفته تربیت بدنی گفت: ۲۶ مهر در تقویم ملی، روز تربیت بدنی نامگذاری شده است، امسال این هفته با اربعین حسینی تقارن دارد و مشتاقان زیادی از سراسر کشور به راهپیمایی اربعین می‌روند که حرکت مثبتی است، به این راهپیمایی می‌توان از جنبه ورزشی نیز توجه کرد.

 

 پیش به سوی ایران فعال

 

معاون فرهنگی و همگانی وزیر ورزش و جوانان افزود: شعار کلیدی «پیش به سوی ایران فعال» برای هفته تربیت بدنی اعلام شده است، مهمترین اولویت ورزش کشور توسعه ورزش همگانی و به معنای دقیق‌تر ایجاد امکانات مناسب برای مشارکت مردم در فعالیت‌های ورزشی است.

 

وی گفت: مهمترین اولویت کشور نیز سلامتی مردم به لحاظ جسمی و روحی است، اگر مردمی سالم، پرنشاط، با انگیزه و فعال داشته باشیم در دسترسی به اهداف کشور مشکلی نخواهیم داشت، در واقع ورزش برای رسیدن به اهداف عالی نقش مهمی دارد.

 

 نامگذاری روز‌های هفته تربیت بدنی

 

معاون فرهنگی و همگانی وزیر ورزش و جوانان افزود: روز جمعه بر فعالیت‌های خانواده محور تمرکز دارد که هدف آن تقویت بنیان خانواده است؛ روز شنبه را «ورزش، ایثار و نهضت حسینی» نامگذاری کرده ایم تا با استناد به فرهنگ حسینی روحیه جهادی و انقلابی مردم را تقویت کنیم، روز یکشنبه با رویکرد تقویت نگرش مردم نسبت به ورزش نامگذاری شده، روز دوشنبه، «ورزش، سنت‌های آیینی و پیوند نسل‌ها» نامگذاری شده است و روز سه شنبه به ورزش معلولان و اقشار خاص توجه می‌کنیم، روز چهارشنبه، «ورزش، پویایی و تمرکز ملی» را داریم و روز پنجشنبه، «ورزش، معنویت اخلاق و تعالی جامعه» نامگذاری شده است.

 

همکاری با نهاد‌های مختلف

 

وی گفت: ستاد هفته ترببت بدنی تشکیل شده است و با ۱۰ دستگاه اجرایی همکاری داریم، وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم، وزارت بهداشت، سازمان بسیج مستضعفین، سازمان بسیج ورزش، صداوسیما، شهرداری، سازمان بهزیستی، فدراسیون‌های ورزشی، مجموعه‌ای از باشگاه‌های ورزشی و نهاد‌های دیگر در هفته تربیت بدنی برنامه دارند.

 

احمدی افزود: برنامه‌های این هفته با مشارکت حداکثری مردم انجام خواهد شد که شامل پیاده روی، کوه پیمایی، دوچرخه سواری و چند برنامه دیگر است، کارگاه‌های آموزشی و دانش افزایی به صورت مجازی و حضوری و برنامه‌های فرهنگی نیز داریم.

 

وی گفت: دیروز نخستین برنامه هفته تربیت بدنی را با پیاده روی با حضور وزرای بهداشت و ورزش و روسای فدراسیون‌ها و مسئولان ورزش، بهداشت جهانی و کشور‌های حوزه مدیترانه اجرا کردیم که استقبال خوبی هم از آن شد.

 

 آغاز برنامه‌های ورزشی کارکنان دولت

 

معاون وزیر ورزش با اشاره به مسابقات کارکنان دستگاه‌های اجرایی افزود: این مسابقات اول در سطح استانی و سپس در سطح کشور برای مشارکت بیشتر کارمندان در ورزش انجام می‌شود که در سلامت آن‌ها تاثیرگذار است.

 

 امضای تفاهم نامه همکاری

 

وی گفت: برای فعالیت‌های ورزشی مهد‌های کودک، مراکز نگهداری کودکان و سالمندان تفاهم نامه‌ای با سازمان بهزیستی در هفته تربیت بدنی امضا می‌شود، همچنین طرح پایش آمار مشارکت‌های مردم با همکاری مرکز ملی آمار ایران را خواهیم داشت تا آگاهی خوبی از فعالیت مردم داشته باشیم و این همکاری در هفته تربیت بدنی انجام می‌شود.

 

 اجرای ۹ هزار برنامه ورزشی

 

احمدی با اشاره به اجرای برنامه‌های هفته تربیت بدنی گفت: ۹ هزار برنامه ورزشی در سراسر کشور اجرا خواهد شد، در حوزه ورزش روستایی بیش از ۵۰۰ برنامه بومی محلی و سنتی در مناطق روستایی داریم و امسال برنامه‌های گسترده‌ای در روستا‌ها اجرا می‌شود.

 

وی افزود: در این هفته بیش از هزار خانه ورزش روستایی تجهیز خواهد شد و یکی از رویکرد‌های ما این است که برای غنی سازی اوقات فراغت جوانان و بانوان با مشارکت دهدار‌ها، خانه‌های ورزش روستایی را ایجاد کنیم.

 

 اجرای جام خوشه چین

 

معاون وزیر ورزش و جوانان درباره برگزاری جام خوشه چین گفت: مرحله منطقه‌ای جام خوشه چین را آغاز خواهیم کرد که یک دوره هم امسال در مرحله استانی برگزار شد، بعد از آن هم برگزیدگان مناطق، مسابقات ملی را در دهه فجر برگزار می‌کنند.

 

وی به برنامه‌های فرهنگی هفته تربیت بدنی اشاره کرد و افزود: برنامه‌های فرهنگی تجدید میثاق با آرمان‌های شهدا اجرا می‌شود و فدراسیون زورخانه‌ای نیز در این هفته به مناسبت اربعین حسینی مراسم ویژه‌ای دارد.

 

 افتتاح پروژه‌های ورزشی

 

احمدی با بیان اینکه در مجموع ۲۳۳ طرح قابل افتتاح در ۲۹ استان داریم، گفت: ۸۶ طرح در بخش شهری و ۱۴۷ طرح روستایی افتتاح می‌شود.

 

 ورزش همگانی فراموش نشود

 

وی با اشاره به اهمیت ورزش همگانی نسبت به ورزش قهرمانی افزود: موضوع ورزش همگانی نباید در لابه لای اخبار ورزش قهرمانی گم شود، چون قرار نیست همه امکانات ورزش صرف جمعیت حداقلی شود، کل جمعیت ورزش قهرمانی پنج میلیون نفر است، در حالی که باید برای ۸۲ میلیون نفر جمعیت ایران برنامه داشته باشیم و نسبت به آن مسئولیت اجتماعی داریم.

 

ثبات فدراسیون تا ۳ ماه آینده

 

وی درباره مدیریت فدراسیون ورزش‌های همگانی گفت: متولی ورزش همگانی کشور وزارت ورزش است و با تغییر رویکرد حوزه همگانی در ۶ ماه گذشته در فدراسیون این موضوع پیاده سازی می‌شود، موضوع ثبات مدیریت در سه ماه آینده در این فدراسیون انجام می‌شود تا این فدراسیون هم در راستای سیاست‌های وزارتخانه و اهداف ورزش همگانی فعالیت کند.