جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 17 مهر 1398     
نگرانی روسیه از احتمال توقف مذاکرات آمریکا و کره شمالی

ایرنا- نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین گفت، هشدار کره شمالی مبنی بر احتمال توقف مذاکرات هسته ای با آمریکا مایه نگرانی است.
 
"میخائیل اولیانف" در صفحه رسمی توئیتر خود نوشت: پس از توقف مذاکرات استکهلم، شرایط بد حکمفرما بین آمریکا و کره شمالی بیش از پیش نمایان شد. هشدار پیونگ یانگ مبنی بر احتمال پایان مهلت مذاکرات تا پایان امسال مایه نگرانی است.
 
نگرانی روسیه از احتمال توقف مذاکرات آمریکا و کره شمالی
 
به گفته اولیانف، اصل خلع سلاح هسته ای دیگر در راس کارها قرار ندارد. به یک رویکرد خلاق تر و توجه بیشتر به مشوق هایی که باید در ازای اقدامات کره شمالی در مسیر درست داده شود، نیاز است.
 
مذاکره کنندگان هسته ای آمریکا و کره شمالی با هدف ازسرگیری مذاکرات، پنجشنبه پیش راهی استکهلم سوئد شدند. روسای تیم مذاکره کننده دو طرف جمعه در استکهلم دیدار و درباره محل مذاکراتی در روز شنبه به توافق رسیدند که برگزار نشده، متوقف شد.
 
"کیم میونگ گیل"، نماینده هسته ای کره شمالی، ۱۵ دقیقه پس از برگزار نشدن مذاکرات روز شنبه در استکهلم، با صدور بیانیه ای، واشنگتن را به خاطر ناتوانی در کنار گذاشتن موضع و نگرش منسوخ، مسوول شکست این مذاکرات خواند.
کیم و ترامپ اولین بار، سال گذشته در سنگاپور دیدار و درباره خلع سلاح هسته ای کره شمالی در ازای لغو تحریم های آمریکا گفت وگو کردند. دیدار سران کره شمالی و آمریکا فوریه امسال در هانوی ویتنام ناکام ماند و اختلاف نظرهای طرفین به توقف مذاکرات نمایندگان هسته ای دو کشور منتهی شد.
 
کیم و ترامپ ژوئن امسال نیز در منطقه غیرنظامی در مرز دو کره دیدار کردند و از شروع دوباره مذاکرات نمایندگان هسته ای دو کشور در آینده نزدیک خبر دادند. مذاکراتی که قرار بود شنبه در سوئد ازسرگرفته شود، همان مذاکراتی است که به گفته ترامپ قرار بود دو تا سه هفته پس از دیدار ژوئن با کیم شروع شود.