جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 16 مهر 1398     
حمله هیلی به سیاست های ترامپ

ایرنا – سفیر سابق و تندرو آمریکا درسازمان ملل متحد ویکی از حامیان خط مشی سیاسی دونالد ترامپ با انتقاد از رئیس سابق خود گفت: تصمیم رئیس جمهوری آمریکا برای عقب نشینی از مرزهای شمالی سوریه با ترکیه به منزله رها کردن متحدان به حال خود است تا کشته شوند.
 
نیکی هیلی روز سه شنبه در توئیتی بر لزوم پشتیبانی از متحدان آمریکا تاکیدکرده و گفته است که تنها در چنین حالتی است که می‌توان از متحدان انتظار حمایت و پشتیبانی داشت.
 
حمله هیلی به سیاست های ترامپ
 
وی که از حامیان سرسخت سیاست های داخلی و بین المللی رئیس جمهوری آمریکا بود، افزود: کردها در مبارزه با داعش نقش مهمی ایفا کرده‌اند و اکنون خطایی بزرگ خواهد بود که آمریکا مانع از کشتار آن‌ها نشود.
 
هیلی از ژانویه ۲۰۱۷ تا دسامبر ۲۰۱۸ سفیر آمریکا در سازمان ملل بود.
 
رئیس جمهوری آمریکا چند روز قبل در توئیتی با اعلام عقب نشینی نظامیان آمریکایی از شمال سوریه، نوشت: وقت آن رسیده که آمریکا از سوریه خارج شود.قرار بود نیروهای آمریکایی برای انجام ماموریت شان تنها ۳۰ روز در سوریه باشند، اما این حضور چندین سال به طول انجامید. اکنون زمان آن رسیده به این جنگ بی هدف پایان داده شود.
 
خروج نیروهای آمریکایی از سوریه از وعده های انتخاباتی ترامپ بود که به نظر می رسد بعد از ناکامی این نیروها در رسیدن به اهداف تعیین شده بصورت جدی در دستور کار قرار گرفته است.
آمریکا دارای 19 پایگاه و نزدیک به 6 هزار نیروی نظامی در مناطق شرق سوریه است که از سال 1394 به صورت غیرقانونی و تجاوزکارانه با هدف حمایت از تروریست های مستقر وارد این مناطق شده اند.
بزرگ ترین پایگاه امریکا در سوریه التنف در مثلث مرزی سوریه ، اردن و عراق قرار دارد.
 
نانسی پلوسی رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به این تصمیم گفت:این تصمیم بی‌ملاحظه و گمراه‌کننده تلاش‌های نیروهای آمریکایی و متحدان ما برای پایان دادن به داعش را تضعیف می‌کند و پیامی خطرناک می‌فرستد مبنی بر اینکه ایالات متحده دیگر شریکی قابل اعتماد نیست.
 
درهمین حال  وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) ضمن هشدار درباره «پیامدهای بی‌ثبات‌کننده» اقدام نظامی ترکیه در سوریه، اعلام کرد که این عملیات مورد حمایت واشنگتن نیست.
 
دونالد ترامپ و رجب طیب اردوغان رؤسای جمهوری آمریکا و ترکیه یکشنبه شب در یک تماس تلفنی درباره طرح منطقه امن در شمال سوریه گفت‌ وگو کردند.
 
دفتر ریاست جمهوری ترکیه یکشنبه شب با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: اردوغان در این گفت وگو اظهار کرد که ایجاد منطقه امن، اقدامی کلیدی برای از بین بردن تهدید پ.ک.ک و یگان‌های مدافع خلق (ی.پ.گ) و فراهم کردن شرایط بازگشت آوراگان سوریه به کشورشان است.