جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 10 مهر 1398     
رونمایی از نرم افزار اطلس جامع فولاد ایران

به گزارش صنعت نیوز، نرم افزار اطلس جامع فولاد کشور در نشست مجمع انجمن تولید کنندگان فولاد و با حضور رئیس هیأت عامل سازمان گسترش و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) رونمایی شد.

 

آقای خداداد غریب پور ایجاد توازن در زنجیره تولید فولاد در سمت عرضه و تقاضا و همچنین بومی سازی و توجه به ساخت داخل تجهیزات، قطعات و ماشین آلات مورد نیاز در صنعت فولاد را از جمله مزایای استفاده از این نرم افزار برشمرد.

وی گفت: با استفاده از این نرم افزار، مناطق مختلف اکتشافی به ویژه مناطق محروم جهت سرمایه گذاری و آغاز فعالیت های معدنی و صنعت فولاد مشخص و به سرمایه گذار معرفی می شود.

آقای غریب پور افزود: اجرایی شدن این نرم افزار و ایجاد توازن در زنجیره فولاد به ویژه از خام فروشی در این زنجیره جلوگیری خواهد کرد.

آقای بهرام سبحانی رئیس انجمن تولید کنندگان فولاد هم این نرم افزار را نرم افزاری هوشمند دانست که هم در رایانه و هم در گوشی های همراه قابل استفاده است.

وی افزود: در نقشه و اطلس جامعی که در این نرم افزار جانمایی شده، کل زنجیره تولید فولاد به صورت لوگویی خاص مشخص است که با زدن تیک بر روی هر دسته از زنجیره فولاد به کل اطلاعات آن زنجیره و فعالان نمایان خواهد شد.

آقای سبحانی گفت: با استفاده از این نرم افزار ظرفیت و نوع تجهیزات تأمین کنندگان و همچنین نیازهای صنعت فولاد به راحتی قابل دسترس است ضمن اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان متولی و سیاست گذار صنعت فولاد می تواند کل زنجیره فولاد را رصد و برای آن برنامه ریزی کند.

رئیس انجمن تولید کنندگان فولاد افزود: ما پیش از این به صورت دستی نقشه راه فولاد کشور را تهیه کرده بودیم که با استفاده از این نرم افزار هوشمند به راحتی می توانیم اهداف مشخص شده در افق 1404 را که همان رسیدن به ظرفیت 55 میلیون تنی فولاد را محقق کنیم.