جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 13 شهريور 1398     
ضرورت نوسازی و بازسازی ماشین آلات معدنی

به گزارش صنعت نیوز، معاون طرح و برنامه وزارت صمت گفت: نوسازی ماشین آلات معدنی باید با همکاری جدی بخش خصوصی دنبال شود.

معاون طرح و برنامه اين وزارتخانه درجلسه پایش طرح‌های اقتصاد مقاومتی با محوریت معدن و صنایع معدنی گفت:  نوسازی و بازسازی ماشین آلات معدنی برای توسعه بخش معدن بسیار ضروری است و این کار باید با همراهی و همکاری جدی بخش خصوصی دنبال شود.

آقای سعید زرندی افزود: نیاز سنجی‌های لازم و مدل‌های اجرایی این مهم را، معاونت معدنی و ایمیدرو با همکاری خانه معدن و اتاق بازرگانی باید پیگیری و به سرانجام رسانند.

وی تاکید کرد: طرح‌های اکتشاف ، هزینه بر و جزو وظایف حاکمیتی است، اما با توجه به محدودیت‌های بودجه‌ای کشور باید برای تحقق برنامه‌های سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی یک گروه قوی تامین مالی در این سازمان شکل بگیرد و بررسی کند چگونه می‌تواند نیاز‌های مالی خود را برطرف کند.

آقای زرندی افزود : البته باید از الان، برای بودجه سال ۹۹ به دنبال راه‌هايی براي تامین هزینه‌های اکتشاف در بودجه بود، اما نباید چشم‌ها را فقط به بودجه سالیانه دولت بست بلکه باید خلق راه‌های جدید و نو را پيگيري کنيم.

وی گفت: اطلاعات پایه اکتشاف نیاز توسعه معدن کشور است و برای این موضوع باید اقدامات جدی تری صورت پذیرد.

گفتنی است کمیته‌های معدن، صنعت، تجارت داخلی و خارجی براي پایش منظم طرح‌های اقتصاد مقاومتی و برنامه‌های سال رونق تولید در معاونت طرح و برنامه تشکیل شده است و در آن با حضور مسئولان مرتبط و تشکلهای، مسائل، موانع و مشکلات بررسی و پیگیری می‌شود.