جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: پنجشنبه، 31 مرداد 1398     
نخستین سفر کشتی بوشهر - قطر

به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از نخستین سفر کشتی بوشهر- قطر همزمان با هفته دولت خبر داد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: کشتی گراند فری به عنوان کشتی پیش بینی شده برای مسیر بوشهر-قطر و بالعکس ، دوم شهریور سفر خود را از بندر بوشهر به مقصد بندر حمد کشور قطر را آغاز می‌کند.

سیاوش ارجمندزاده افزود: در این سفر دريايي ، ​ امکان حمل انواع بار در قالب پالت و کانتیتز از جمله کانتینر‌های یخچالی فراهم است و فعالان اقتصادی سراسر کشور می‌توانند از این ظرفیت استفاده کنند.

وي گفت : با توجه به هزینه زیاد حمل و نقل هوایی پیش بینی شده است کشتی گراند فری با ايجاد تسهیلات در زمینه حمل بار افق تازه‌ای را فراروی مراودات تجاری ایران و قطر با محوریت استان بوشهر بگشاید.

ارجمندزاده افزود : با توجه به روند مناسب صادرات ایران به قطر ،​ پیش بینی شده است حجم صادرات کنونی به اين کشور  به میزان قابل توجهی افزایش يابد.

وي گفت : در آینده‌ای نزدیک زمینه حمل و نقل مسافر نیز در محور بوشهر-قطر از طریق کشتی گراند فری فراهم می‌شود که این مهم رونق بخش گردشگری استان خواهد بود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر افزود: این کشتی دارای ۱۴۴ متر طول، ۲۶ متر عرض، ۵۰۰ تخت در قالب ۲۵۰ اتاق و یکهزار و ۳۰۰ صندلی است که در پنج کلاس به جابه جایی مسافر می‌پردازد.