جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: پنجشنبه، 24 مرداد 1398     
فاز اول بزرگترین طرح صنعتی زاگرس مرکزی وارد مدار تولید شد

به گزارش صنعت نیوز، سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: فاز اول یوتیلیتی پتروشیمی لردگان، به عنوان بزرگترین طرح صنعتی زاگرس مرکزی وارد مدار تولید شد.

 

محمد کاظم منزوی با اعلام این خبر، افزود: راه اندازی فاز اول (یوتیلیتی) شامل واحدهای آب خام، آب بدون املاح، هوا و نیتروژن، برج های خنک کننده، اتاق کنترل، ایستگاه برق و واحد بخار و فلر است که پس از گذراندن تمامی تست های مربوطه فعالیت خود را شروع کرده و این فرایند برای راه اندازی فازهای بعدی ضروری است.

 

او ادامه داد: با توجه به اینکه این بخش از پروژه دارای ویژگی و فرایند خاصی می باشد در حال حاضر با رویکرد دانش داخلی در حوزه نصب و راه اندازی این امکان به وجود آمد که در شرایط موجود باتمام دشواری ها توانستیم با بهره گیری از دانش بومی ونیروی متعهد متخصص جوان یوتیلیتی پتروشیمی لردگان را وارد مدار کنیم.

 

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت:این شرکت به دلیل موقعیت خاص یکی از پتروشیمی های ویژه ایران بوده وبه لحاظ جغرافیایی وهمه مشکلات پیش روی این شرکت از قبیل کم بود زیرساخت صنعتی در منطقه با اتکاء به مجموعه توانمند خود توانسته گامهای بزرگی در صنعت پتروشیمی کشور و معرفی چهره های نوین و نخبه و آموزش نیروی کار متخصص در تمامی شاخصه های این صنعت بردارد.

 

منزوی افزود : امروز شاهد توسعه همه جانبه این صنعت و ایجاد زیرساخت ، روند روبه رشد ،کیفیت زندگی وامید به روزهای بهتر در بین مردم این منطقه از جغرافیای ایران هستیم.

 

او تصریح کرد: شرکت پتروشیمی لردگان یکی از شرکت های تابعه گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان است که در زمینی به مساحت100هکتاردرمنطقه فلارد( 55 کیلومتری شهر لردگان) شهرستان لردگان واقع در استان چهارمحال و بختیاری در حال احداث است.

 

مدیر عامل پتروشیمی لردگان نیز گفت: تولیدات این مجتمع اُوره و آمونیاک بوده و ظرفیت تولید سالانه آن 1073 هزار تن اُوره و 677 هزار تن آمونیاک است که بخش عمده ای از آمونیاک تولیدی برای تولید اُوره در داخل مجتمع مصرف می شود و 74 هزار تن به صورت مازاد برای عرضه مستقیم به بازار در نظر گرفته شده است.

 

محمودی افزود: عمده ترین کاربرد آمونیاک در تولید انواع کودهای شیمیایی است. آمونیاک را می توان هم به صورت مستقیم به عنوان کود شیمیایی به کاربردوهم درتولید مواد مانند نیترات آمونیوم،سولفات آمونیوم، مونوآمونیوم فسفات، دی آمونیوم فسفات و اُوره و دیگر کودهای شیمیایی از آن استفاده کرد.