جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 16 مرداد 1398     
75 درصد ذخایر قیر طبیعی کشور در استان کرمانشاه قرار دارد

به گزارش صنعت نیوز، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه گفت: 75 درصد ذخایر ماده معدنی بیتومین(قیر طبیعی) کشور در این استان قرار دارد.

 

محسن دارابی اعلام کرد: از ابتدای سال جاری بیش از 80 درصد از پهنه‌های معدنی استان کرمانشاه را آزادسازی کرده‌ایم.

 

وی افزود: کرمانشاه با دارا بودن 5 پهنه اکتشافی ازجمله اسلام‌آباد غرب، میانی، گیلان غرب، هرسین و سنقر با وسعتی بالغ‌بر 16 هزار کیلومترمربع دارای ظرفیت‌ها و توانمندیها مناسبی در حوزه معدن است.

 

دارابی تأکید کرد: در سال جاری در حوزه معدن، این سازمان 2 برنامه جدی در دستور کار خود قرار داده که از مهم‌ترین آن احیاء و توسعه معادن کوچک و نیز بازسازی و نوسازی ماشین آلات معدنی و ایجاد واحدهای فرآوری به‌منظور جلوگیری از خام فروشی مواد مورد استخراج است.

 

رییس سازمان صمت کرمانشاه افزود: در سال 98، از محل بند الف تبصره 18، تسهیلاتی به این منظور مصوب شد که 50 درصد آن از محل منابع صندوق توسعه ملی و 50 درصد دیگر از منابع داخلی بانک‌ها در اختیار متقاضیان احداث واحدهای فرآوری با نرخ 12 درصد قرار گیرد.

 

دارابی در ادامه با اشاره به اسقبال سرمایه‌گذاران از حوزه معدن استان، افزود: بیش از 75 درصد از ذخایر قیر طبیعی( بیتومین) کشور در استان کرمانشاه وجود دارد و زمینه خوبی برای سرمایه‌گذاری به‌ویژه در بخش فرآوری این ماده معدنی ارزشمند فراهم می‌کند.

 

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در پایان یادآور شد: کرمانشاه دارای مزیت‌های نسبی در حوزه معدن به‌ویژه مواد معدنی از قبیل منگنز، سیلیس، و گچ است که می‌تواند تبدیل به مزیت رقابتی جدیدی شود.