جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 12 مرداد 1398     
نظارت سازمان حمایت بر عملکرد فروشگاههای اینترنتی

به گزارش صنعت نیوز، مدیر کل نظارت بر شبکه های توزیعی و اقتصادی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: سازمان حمایت در راستای وظایف قانونی خود بر نحوه فعالیت و عملکرد فروشگاههای اینترنتی نظارت می کند .

 

اکبر تقوی شوازی ضمن اشاره به لزوم نظارت بر فروشگاههای اینترنتی و کسب وکارهای فضای مجازی توسط دیگر دستگاههای متولی ، افزود : این سازمان در راستای وظایف قانونی خود که نظارت بر شبکه های توزیعی در عرضه و فروش کالا است.

 

تقوی با بیان اینکه رصد و پایش مداوم نحوه فعالیت و عملکرد کسب و کارهای مجازی و فروشگاه های اینترنتی از جمله دیجی کالا، با توجه به مشکلات اقتصادی کشور از جمله کمبود و نحوه قیمت گذاری تصریح کرد: سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان عرضه کالاهای اساسی و ضروری، به طرق مختلف در باب کسب و کارهای اینترنتی، ضرورت رعایت ضوابط مرتبط با نحوه فروش و قیمت های مصوب را گوشزد و نظارت جدی بر عرضه کنندگان کالاها از طریق سایت ها و فروشگاه های اینترنتی را دنبال نموده است.

 

این مقام مسئول ، ضمن توصیه به شهروندان به منظور خودداری از خرید کالا از فروشگاه‌های غیرمجاز اینترنتی که فاقد نماد الکترونیکی و نشان سازمان تجارت توسعه الکترونیکی هستند خواستار آن شد که به محض مشاهده هر گونه تخلف گرانفروشی، عدم عرضه کالا و ... ، مراتب را از طریق تلفن یا سامانه 124، سازمان حمایت و یا سازمان های صنعت ، معدن و تجارت استان ها و اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی پیگیری نمایند