جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 8 مرداد 1398     
ایمیدرو در صدد بومی سازی فناوری های صنایع معدنی

به گزارش صنعت نیوز، ایمیدرو با توجه به یکی از راهبرد‌های ۹ گانه خود با عنوان «توسعه دانش، پژوهش‌های کاربردی و فناوری‌های مورد نیاز بخش معدن و صنایع معدنی»، درصدد بومی سازی تجهیزات و فناوری‌های مورد نیاز این بخش است.

 

غلامرضا ملاطاهری مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو، مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران را بازوی اجرایی ایمیدرو در بومی سازی تجهیزات بخش معدن و صنایع معدنی دانست و گفت: ایمیدرو با توجه به یکی از راهبرد‌های ۹ گانه خود با عنوان «توسعه دانش، پژوهش‌های کاربردی و فناوری‌های مورد نیاز بخش معدن و صنایع معدنی»، درصدد بومی سازی تجهیزات و فناوری‌های مورد نیاز این بخش است.

وی ادامه داد: «احصای اولویت ها، نیازها، تجهیزات و مواد با قابلیت ساخت داخل در حوزه معدن و صنایع معدنی از طریق ارتباط با شرکت‌ها و مجتمع‌های تابعه» و نیز «بررسی توانمندی‌های ساخت داخل از طریق برگزاری نمایشگاه یا فراخوان» از جمله اقدامات ایمیدرو در این زمینه است.

مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو با اشاره به جلسه اخیر برگزار شده با مدیران اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری ایمیدرو و مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران، تصریح کرد: در این جلسه، مقرر شد مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی، در زمینه بومی سازی و ساخت داخلی تجهیزات و موارد مورد نیاز بخش معدن و صنایع معدنی اقدام کند.

وی افزود: راه اندازی سامانه و ثبت نیازمندی‌های فناورانه و توانمندی‌های موجود در این حوزه، برای رفع مشکلات زنجیره تامین، جزو برنامه‌های این مرکز است.

ملاطاهری گفت: برگزاری نمایشگاه «فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید» و ذکر نیازمندی‌های شرکت‌ها به جای معرفی توانمندی ها، ایده خلاقانه‌ای است که در جهت شناسایی و تسهیل ارتباط طرف‌های عرضه و تقاضا بسیار موثر است.

وی ادامه داد: ایمیدرو در نظر دارد کمیته «توسعه فناوری و بومی سازی معادن و صنایع معدنی» متشکل از انجمن‌های آهن و فولاد، انجمن نسوز، شرکت ملی صنایع مس، شرکت‌های های آلومنیومی و سرب و روی، تشکیل داده و در قالب تصمیمات این کمیته نسبت به سیاستگذاری و تسهیل گری فرایند بومی سازی مبادرت کند.