جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 23 تير 1398     
برنامه ریزی برای توسعه صادرات محصولات فناوری نانو

به گزارش صنعت نیوز، حمایت از توسعه فعالیت‌های صادراتی شرکت‌های دانش بنیان و ارتقای توان صادراتی آنها، در دستور کار ویژه وزارت صمت قرار دارد.

​جلسه هم اندیشی راهکار‌های توسعه صادرات محصولات فناوری نانو، با حضور سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران و دبیر ستاد ویژه فناوری نانو در محل ستاد ویژه فناوری نانو برگزار شد.

سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران، در این جلسه گفت: ماندگاری در بازار‌های هدف و ایجاد زمینه‌های لازم برای افزایش حجم صادرات محصولات فناوری نانو، امروز یک اولویت اساسی است.

مودودی تاکید کرد: بسترسازی مناسب برای رسوخ فناوری نانو در ساختار صادراتی کشور، گام مهمی برای دستیابی اهداف مهم برنامه ششم توسعه خواهد بود.

در این نشست، دبیر ستاد ویژه فناوری نانو، با بیان رشد شتابان فناوری نانو در حوزه دانش و صنعت گفت: هم اکنون ایران از نظر تولید علم در مقام چهارم و از نظر تولید محصول در میان ۵ کشور اول دنیا قرار گرفته است، اما به دلایل گوناگون سهم اندکی از تجارت کشور به محصولات نانو تعلق دارد که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده مقرر است تا سال ۱۴۰۴ صادرات این محصولات حداقل به ۱ میلیارد دلار برسد.

گفتنی است؛ ​ هم اکنون در ایران بیش از ۲۰۰ شرکت نانو در حال تولید بیش از ۶۰۰ محصول نانوی فناور هستند که در سال گذشته رقمی بالغ بر ۸۰ میلیون دلار از این بخش صادرات انجام شده است.