جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 18 تير 1398     
تدوین بسته جامع توسعه عناصر نادر خاکی در ایمیدرو

به گزارش صنعت نیوز، معاون وزير صمت یکی از برنامه‌های ايميدرو را ایجاد «ساختاری جدید در حوزه تکنولوژی» اعلام کرد.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو که در نشست تحقیق، پژوهش و آموزش در راستای نقشه راه معدن ایمیدرو سخن می‌گفت، از تدوین بسته جامع توسعه عناصر نادر خاکی توسط این سازمان خبر داد و یکی از برنامه‌های جدید ایمیدرو را ایجاد "ساختاری جدید در حوزه تکنولوژی" اعلام کرد.

خداداد غریب پور در ادامه افزود: مطالعه و تهیه برنامه توسعه‌ای در حوزه عناصر خاکی، می‌تواند یکی از استراتژی این سازمان در داخل و همچنین خاورمیانه باشد.

وی با بیان اینکه کاربرد گسترده عناصر نادر خاکی، جذابیت سرمایه گذاری در این بخش را به همراه خواهد داشت، تصریح کرد: کاربرد و استراتژیک بودن عناصر نادر خاکی، مزیتی است که زمینه ساز پیشرفت صنایع "های تک" خواهد شد.

 

 ساختار جدید تکنولوژی و فناوری در ایمیدرو

وی در بخش دیگری از سخنان خود از ایجاد ساختار جدید "تکنولوژی و فناوری" در ایمیدرو خبر داد و گفت: یکی از عوامل مهم در رشد و اثربخش بودن سازمان، تقویت بخش فناوری و تکنولوژی است.

غریب پور افزود:​ در این راستا ایجاد ساختار جدید در بخش "تکنولوژی و فناوری" در ایمیدرو کلید زده خواهد شد.

 ارتباط صنعت و دانشگاه

غریب پور ادامه داد: به طور حتم در این زمینه تقویت آموزش و پژوهش در تکمیل زنجیره ارزش محصولات معدنی ضروری است و ایمیدرو در راستای تحقق این مهم، پیوند دانشگاه و صنعت را اولویت گذاری کرده است.

 اقتصاد دانش بنیان

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب درخصوص اقتصاد دانش بنیان گفت: مقوله دانش بنیان مورد تاکید رهبری است و باید خطوط حرکت به سمت توسعه این بخش را در شمار برنامه‌ها قرار داد.

غریب پور با اشاره به سیاست‌های توسعه‌ای ایمیدرو گفت: اکتشاف، آموزش و پژوهش، احیا معادن کوچک، تکمیل زنجیره ارزش محصولات و تمرکز بر "رونق تولید" اولویت‌های این سازمان در سال جاری است.

 احیا ۱۵۰ معدن کوچک و متوسط مقیاس

وی افزود: در بخش احیا معادن کوچک، راه اندازی ۱۵۰ معدن در دستور کار قرار گرفته و در این زمینه بهره مندی از ظرفیت‌های بخش خصوصی مورد توجه است.

بنابر این گزارش، در این نشست رئیس هیئت عامل ایمیدرو بر تعامل بیشتر و همچنین آموزش هدفمند مدیران ایمیدرو و شرکت‌های تابعه تاکید کرد.