جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 16 تير 1398     
افزایش شهریه مدارس بدون اخذ مصوبه از ستاد تنظیم بازار غیر قانونی است

به گزارش صنعت نیوز، اعضای ستاد تنظیم بازار بر غیر قانونی بودن تغییرات شهریه مدارس دولتی بدون دریافت مجوزهای لازم از این ستاد تاکید کردند.

 

بر اساس این گزارش نرخ خدمات آموزشی مدارس، باید پس از ارائه درخواست و بررسی کارشناسی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و تصویب در کارگروه تنظیم بازار اجرایی گردد و از آنجایی که تا کنون هیچگونه پیشنهادی از سوی دستگاه ذیربط برای تغییر شهریه مدارس به آن سازمان و کارگروه تنظیم بازار واصل نگردیده است هرگونه افزایش شهریه مدارس بدون اخذ تأییدیه کارگروه تنظیم بازار فاقد وجاهت قانونی است.

 

بر این اساس مقرر گردید سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی نسبت به لغو شهریه اعلامی بدون اخذ مصوبه کارگروه تنظیم بازار اقدام و در صورت ضرورت تعیین شهریه جدید، پیشنهادات لازم را برای بررسی به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان ارسال کند.

 

لازم به توضیح است حسب قوانین و مقررات جاری کشور از جمله ابلاغیه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا مقرر است کالاها و خدماتی که از حساسیت و اهمیت بالایی برخوردارند مشمول بررسی کارشناسی توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و تصویب کارگروه تنظیم بازار باشند.