جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 16 تير 1398     
لزوم صیانت از درآمدهای ارزی

به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت گفت: بانک مرکزی به دنبال ارز صادراتی است و باید از درآمد‌های صادراتی صیانت کرد.

 

فرهاد نوری در همایش تامین مالی صادرات افزود: یک تصمیم در عین حال که می‌تواند برای یک گروه خوشایند باشد، برای سایر گروه‌ها ممکن است ناخوشایند باشد؛ بر این اساس معافیت صادرات صنایع کوچک از فروش ارز به سامانه نیما برداشته شده؛ زیرا برخی از صادرکنندگان به آن اعتراض داشتند.

مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت افزود: بانک مرکزی در تلاش است تا از درآمد‌های ارزی کشور صیانت کند و در این روز‌ها کمی جدی‌تر شده است؛ در حالی که سیاست بازگشت ارز باید با تأمل بیشتری پیاده شود.

وی اضافه کرد: بانک مرکزی اولویت‌های خود را در تامین ارز دارو، مواد اولیه، کالا‌های اساسی و نیازمندی‌های کشور دارد و نمی‌توان انتظار داشت آن را نادیده بگیرد؛ این در حالی است که بانک مرکزی نمی‌تواند تنها برای یک گروه تصمیم بگیرد. به هر حال بانک مرکزی به دنبال حفظ درآمد‌های ارزی کشور است.

نوری گفت: سازمان توسعه تجارت به خاطر وظیفه ذاتی خود مشاوره‌های بسیاری به هیئت دولت ارائه داده و ابتکاراتی هم داشته است که از جمله آن تشکیل شورای راهبردی توسعه صادرات غیرنفتی است.