جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 12 تير 1398     
احیا ۵۰ معدن کوچک در دستور کار ایمیدرو

به گزارش صنعت نیوز، مدیر برنامه ریزی و نظارت راهبردی ایمیدرو از طراحی بسته احیا ۵۰ معدن کوچک کشور در سال جاری خبر داد.

 

سمیه خلوصی افزود: مهم‌ترین اقدامی که این سازمان در شمار برنامه‌های امسال قرار داده، احیا و فعال سازی معادن کوچک است.

وی افزود: بارزترین مزیت معادن کوچک، گستردگی آن‌ها در کشور و اشتغالزایی بالا است. چراکه می‌توان در نقاط مختلف کشور یک معدن کوچک را فعال و اشتغالزایی قابل توجهی در آن ایجاد کرد.

مدیر برنامه ریزی و نظارت راهبردی ایمیدرو گفت: به طور حتم از دیگر مزیت‌های مهم معادن نسبت به سایر صنایع، ایجاد اشتغال در بخش خدمات و صنایع جانبی است به طوری که در زنجیره‌های پایین دستی تعداد زیادی شغل ایجاد می‌کند.

خلوصی ادامه داد: زمانی که معدنی را توسعه می‌دهیم، خدمات حمل و نقل و دیگر خدمات جانبی آن موجب توسعه اقتصادی آن منطقه و یا ایجاد ثروت محلی می‌شود.

پیوند دانشگاه و صنعت

وی با تشریح دیگر برنامه‌های سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اظهار داشت: از دیگر برنامه‌های با اهمیت ایمیدرو می‌توان به ارتباط فراگیر این سازمان با دانشگاه‌ها نام برد. در این زمینه ایمیدرو چندین تفاهمنامه با دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی منعقد کرده است.

مدیر برنامه ریزی و نظارت راهبردی ایمیدرو افزود: در حال حاضر این سازمان عمده نیاز‌های پژوهشی و آموزشی را از طریق این تفاهم نامه‌ها پیگیری می‌کند تا از پتانسیل دانشگاه‌ها برای صنعت و از پتانسیل صنعت برای دانشگاه‌ها استفاده شود.

طرح‌های آماده افتتاح

خلوصی همچنین از برنامه افتتاح طرح‌هایی همچون آلومینیوم جاجرم، فولادسازی سپیددشت، فاز نخست بندر پارسیان، آلومینیوم جنوب در سال جاری خبر داد.