جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 11 تير 1398     
بهره برداری از پایانه صادراتی مواد معدنی و پنج اسکله شناور در غرب هرمزگان

به گزارش صنعت نیوز، با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی، پایانه صادراتی مواد معدنی در بندر لنگه و پنج فروند اسکله فلزی شناور در بنادر غرب هرمزگان به بهره برداری رسید.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور در مراسم بهره برداری از مرحله نخست پایانه صادراتی مواد معدنی بندر لنگه گفت: برای بارگیری محموله‌های صادراتی نگهداری شده در پایانه مواد معدنی بندر لنگه با مساحت هفت هکتار وسعت، پنج فروند رمپ بتنی و خاکی ساخته شده است.

محمد راستاد افزود: هم اکنون به صورت همزمان پنج فروند شناور بارج و لندینگ کرافت با آبخور ۵،۵ متر می‌توانند در این بندر پهلو گیری و محموله‌های تولیدی معادن منطقه را به کشور‌های حوزه خلیج فارس صادر کنند.

وی گفت: ظرفیت سالیانه این پایانه صادراتی یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن انواع مواد معدنی است.

راستاد افزود: تعداد شرکت‌های بخش خصوصی فعال در این پایانه ۱۰ واحد است

با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به غرب استان هرمزگان، بهره برداری از سه فروند اسکله فلزی ویژه پهلوگیری شناور‌های امداد و نجات دریایی در بندر لنگه، چارک و جزیره لاوان و همچنین دو فروند اسکله ویژه سوخت گیری شناور‌ها در بندر لنگه آغاز شد.

"اله مراد عفیفی پور" مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با اشاره به ساخت بیش از ۷۰ فروند اسکله فلزی شناور در این استان در ده سال گذشته گفت: اسکله‌هایی که امروز به بهره برداری رسید به همت متخصصان و مهندسان ایرانی در ۹ ماه طراحی، تولید و نصب شده است.

عفیفی پور گفت: سرعت بخشیدن به فرآیند خدمات رسانی به ساحل نشینان، دریانوردان و مسافران دریایی در زمینه جستجو ونجات دریایی (SAR)، ارتقاء استاندارد‌های بنادر بر اساس کنوانسیون‌های بین المللی، افزایش ایمنی عملیات سوخت رسانی و ارائه خدمات مطلوب و جلب رضایت بیشتر صاحبان شناور‌های بنادر منطقه از اهداف نصب و راه اندازی این اسکله‌ها در بندر لنگه و سایر بنادر تابعه آن است.