جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 10 تير 1398     
روند رو به رشد توسعه بنادر کشور

به گزارش صنعت نیوز، عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: سازمان بنادر و دریانوردی، روند توسعه‌ای بنادر را با توجه به نیاز‌های سرمایه گذاران ادامه می‌دهد.

شعبان فروتن درباره روند توسعه‌ای بنادر کشور افزود: سازمان بنادر و دریانوردی با توجه به درخواست و نیاز فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران به سمت توسعه بنادر حرکت می‌کند.

وی ادامه داد: در خیلی از بخش ها، روند توسعه‌ای متوقف شده، اما در بنادر کشور چنین اتفاقی نیفتاده است و همواره شاهد افتتاح طرح‌های عمرانی هستیم.

فروتن با بیان اینکه بهره برداری از طرح‌های بنادر، سرمایه گذاران را تشویق به سرمایه گذاری برای توسعه فعالیت‌ها می‌کند، گفت: اگر صنعت کشور در پسکرانه بنادر مستقر شود، تولید سودده خواهد شد و افق توسعه صادرات محقق می‌شود.

عضو اتاق بازرگانی ایران افزود: سالیان پیش سرمایه گذاران علاقه‌ای به سرمایه گذاری در پسکرانه بنادر نداشتند چرا که مزایای آن اطلاع رسانی نشده بود، ولی اکنون به جهت اطلاع رسانی‌های صورت گرفته، ​ سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در پسکرانه بنادر مشتاق شدند.

این فعال اقتصادی گفت: بهره مندی از آب، ارایه تسهیلات از سوی سازمان بنادر و کاهش هزینه‌های صادراتی، بخشی از مزایای سرمایه گذاری در پسکرانه بنادر است.

فروتن تاکید کرد: سرمایه گذاری بخش خصوصی در پسکرانه بنادر و توسعه بنادر با هدف رونق تولید و صادرات ضرورت دارد.