جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 2 تير 1398     
ساخت صدهزار واحد مسکونی برای نیروهای مسلح

به گزارش صنعت نیوز، ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در اراضی نیرو‌های مسلح ساخته می‌شود و درصورت نیاز وزارت راه از اراضی خود برای ساخت مسکن استفاده می‌کند.

 

محمد اسلامی در مراسم امضای تفاهم نامه ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، گفت: برنامه ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی یک گام جدید برای افزایش ظرفیت عرضه در کشور است که با توجه به این برنامه، تا امروز ساخت ۱۴۰ هزار واحد در کشور اغاز شده است و در روز‌های اینده تفاهم نامه بیشتری را در جهت ساخت واحد مسکونی امضا خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در راستای تکمیل ۴۰۰ هزار واحد مسکونی بزودی ساخت ۱۱۰ طرح را با حضور ریاست جمهوری اغاز خواهیم کرد.

وی ادامه داد: ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی برای نیرو‌های مسلح کار متفاوتی نسبت به تکمیل و ساخت ۴۰۰ هزارواحد است و به خانه دارشدن مردم کمک می‌کند.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: برای ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی از اراضی نیرو‌های مسلح استفاده می‌شود و در جایی که نیاز به ساخت مسکن باشد وزارت راه و شهرسازی از اراضی خود برای ساخت واحد مسکونی استفاده می‌کند.

اسلامی بیان کرد: در بخش تسهیلگری ساخت واحد‌های مسکونی، بانک‌های عامل ۸۰ درصد هزینه مورد نیاز احداث واحد‌ها را به سازندگان پرداخت می‌کند و این تسهیلات قابل انتقال به خریداران است.

وی با بیان اینکه در تلاش هستیم تا میزان عرضه مسکن را با میزان رشد تقاضا متناسب کنیم گفت: براساس امار رسمی در سال۹۷؛ ۵۴۵ هزارازدواج در کشور ثبت شده است که باید تولید مسکن با این میزان متناسب باشد.

وی تصریح کرد: باید مکان یابی برای واحد‌های مسکونی مناسب باشد تا زندگی مناسبی را با شرایط اسلامی برای مردم فراهم کنیم.

اسلامی بیان کرد: برای احداث۱۰۰ هزار واحد مسکونی، محدودیتی در شهر‌ها قائل نشده ایم با توجه به مصوبات؛ ۲۵ شهر قوانین خروج پادگان‌ها را در دستور کار دارد که این شهر‌ها در اولویت قرار دارد.

وی بیان کرد:در طرح اقدام ملی ۸۰ درصد تسهیلات ساخت با نرخ ۱۸ درصد به سازندگان پرداخت می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: شدت بخشیدن به جریان تولید مسکن در اولویت ما است و از تمام توان خود استفاده می‌کنیم، هدف ما قشر متوسط و پایین جامعه هستند.

امروز تفاهم نامه ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی بین محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و امیر سرتیپ امیرحاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح امضا شد.