جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 27 خرداد 1398     
امکان استعلام قیمت کالاهای پرمصرف از طریق اپلیکیشن های موبایل

به گزارش صنعت نیوز، رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ایران از فراهم شدن امکان استعلام قیمت کالا‌های اساسی و پر مصرف از طریق اپلیکیشن‌های موبایلی در آینده نزدیک خبرداد.

 

علی رهبری با اعلام این خبر گفت: پیرو دستور وزیر صمت و براساس هماهنگی‌های انجام شده با سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان قرار است که قیمت حدودا ۱۰۰ قلم کالای اساسی و پرمصرف از طریق اپلیکیشن‌های موبایلی شناخته شده و مطرح انجام شود.

وی اضافه کرد: مذاکره با متولیان اپلیکشین‌های موبایلی معروف به زودی انجام خواهد شد و امکان استعلام قیمت کالا‌های مذکور یکی از گزینه‌های اضافه شده به اپلیکیشن‌های موبایلی همچون آپ، روبیکا و ... خواهد بود.

رئیس مرکز تجارت الکترونیکی ایران از مذاکره با وزارت ارتباطات برای اضافه کردن گزینه استعلام قیمت کالا از طریق اپلیکیشن " دولت همراه" خبر داد و گفت: به زودی این امکان از این طریق این اپلیکیشن موبایلی فراهم خواهد شد.

وی با اشاره به در توسعه فناوری در حوزه ارتباطات و راه اندازی اپلیکیشن‌های موبایلی ترجیج بر این است که از امکانات مناسبی که وجود دارد؛ استفاده کرد گفت: در زمینه استعلام کالا‌های پر مصرف از موازی کاری و تولید اپلیکیشن‌های جدید خودداری خواهد شد و در این زمینه اپلیکیشن جدیدی تولید نخواهد شد واز اپ‌های که وجود دارند استفاده خواهد شد.

وی توضیح داد: با این امکان می‌توان مشکل چند قیمتی بودن کالا و سردرگمی مصرف کنندگان در ارزیابی قیمت‌ها را کاهش داد.

رهبری هدف نهایی از اجرای این طرح را اطلاع رسانی قیمت کالا‌های اساسی و پر مصرف به مردم و مصرف کنندگان عنوان کرد.