جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 18 خرداد 1398     
پرداخت ۶۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش به صنایع سمنان

 به گزارش صنعت نیوز، رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان گفت: تاکنون بیش از ۶۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید ۹۷ در قالب سرمایه در گردش به ۱۱۶ واحد صنعتی استان پرداخت شده است.

 

بهروز اسودی در یکصد و پنجاه و پنجمین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که در فرمانداری شاهرود برگزار شد با اعلام این خبر افزود: تا کنون بیش از 6 میلیارد و 790میلیون ریال تسهیلات به ۱۲۷ واحد تولیدی صنعتی استان پرداخت شده است که از این تعداد ، ۲ طرح مربوط به بازسازی و نوسازی ، ۹ طرح سرمایه ثابت و ۱۱۶ طرح سرمایه در گردش است.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به ثبت نام ۱۹۷۱ واحد تولیدی جهت دریافت تسهیلات رونق تولید افزود: تاکنون بیش از ۷۹۷۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی استان پرداخت شده است که سهم صنعت از تسهیلات رونق تولید ۱۲۷ واحد و سهم کشاورزی ، ۵۵۳ واحد است.

وی گفت: در جلسات کمیته بررسی تسهیلات و تامین مالی بنگاه های تولیدی استان پرونده ۱۱۸۳ واحد تولیدی متقاضی تسهیلات بررسی و به بانکهای عامل معرفی شده است و پرونده ۲۴۷ واحد تولیدی متقاضی جهت پرداخت تسهیلات به ارزش بیش از ۹هزار میلیارد ریال در حال بررسی و عقد قرارداد است.

بهروز اسودی با اشاره به دیگر دستور کار این نشست گفت: در این جلسه نیز با تصمیم اعضای کارگروه با معرفی ۷۶ واحد تولیدی دیگر به بانکهای عامل جهت دریافت تسهیلات به رقم ۲۲۳ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۲۶ نفر موافقت شد.

دبیر کارگروه رفع موانع تولید استان سمنان همچنین از بررسی مشکلات ۷۶۵ واحد تولیدی مشکل دار در جلسات این کارگروه خبر داد و تصریح کرد: در آخرین دستور کار این نشست و با حضور صاحبان صنایع و واحدهای تولیدی مشکلات و موانع پیش روی تولید بررسی شد.