جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: پنجشنبه، 9 خرداد 1398     
معافیت تور‌های ورودی از مالیات بر ارزش افزودهبه گزارش صنعت نیوز، رییس سازمان میراث فرهنگی،  صنایع دستی و گردشگری گفت: معافیت تور‌های ورودی از مالیات بر ارزش افزوده باعث می‌شود آژانس‌های گردشگری بر ورود گردشگر تمرکز پیدا کنند.

علی اصغر مونسان گفت: ابلاغ معاون اول رییس جمهور برای معافیت تور‌های ورودی از مالیات بر ارزش افزوده باعث می‌شود آژانس‌های گردشگری بر ورود گردشگر به کشور تمرکز پیدا کنند

وی افزود: صادرات کالا و خدمات از مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند و در بخش گردشگری آنچه صادرات محسوب می‌شود گردشگران ورودی هستند.
مونسان گفت: گردشگران خارجی که به کشور وارد می‌شوند مصداق صادرات بخش گردشگری است و با بخش‌های دیگر که کالا یا خدمات از کشور خارج می‌کنند متفاوت است.
مونسان تصریح کرد: متأسفانه به واسطه چنین تفاوتی این قانون اعمال نمی‌شد و تور‌های ورودی مشمول معافیت‌های ارزش افزوده نبودند.
وی تأکید کرد: ان شاءالله این مشوق کمک کند که بخش ارز آوری گردشگری نقش بیشتری در کشور ایفاء کند و شاهد حضور بیشتر گردشگران در کشور باشیم.
مونسان ادامه داد: با پیگیری این موضوع، در جلسه شورای عالی صادرات در خدمت معاون اول رئیس جمهور این موضوع مطرح شد خوشبختانه وزارت صمت و سازمان تجارت و بخش گردشگری موضوع را تبیین کردند که تور‌های ورودی یعنی گردشگران خارجی که به کشور می‌آیند مصداق ارز آوری برای کشور هستند.
وی با بیان اینکه یکی دیگر از مشوق‌ها برای سرمایه گذاری در عرصه گردشگری اختصاص ۵۰۰ قطعه زمین برای ساخت ۵۰۰ هتل به ویژه در مناطق کمتر برخوردار بود افزود: با موافقت رئیس جمهور زمین‌ها رایگان یا با اقساط بلند مدت ۲۰ ساله به عنوان مشوق در اختیار سرمایه گذاران قرار می‌گیرد.
رییس سازمان میراث فرهنگی،  صنایع دستی و گردشگری گفت: با دستور رئیس جمهور به وزیر کشور و وزیر راه و شهرسازی، امیدواریم این مهم نیز در تأمین زیرساخت هتل سازی و اقامتگاه‌ها در مناطقی که سرمایه گذاران کمتر وارد می‌شوند، اعمال شود.