جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 24 ارديبهشت 1398     
ترغیب سرمایه گذاران جدید برای احیا و تکمیل واحدهای تولیدی موجود

 

به گزارش صنعت نیوز، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: سرمایه گذاران جدید را ترغیب می کنیم واحدهای راکد،تعطیل و یا با ظرفیت پایین را احیا کنند.

 

سعید زرندی در جمع تولیدکنندگان لوازم خانگی در اتاق بازرگانی تهران گفت: در سال جاری فعال سازی ظرفیت خالی 2 هزار واحد را هدف گذاری کردیم تا آن ها را احیا کنیم.

 

وی گفت: بجای اینکه سرمایه گذار جدید از ابتدا بخواهد یک واحد صنعتی را ایجاد بکند،واحدهای نیمه تمام یا تعطیل را فعال نماید،لذا در امسال رویکرد ما واحدها ایجادی نیستند.

 

معاون طرح و برنامه افزود:تعمیق ساخت داخل از موضوعات بسیار مهم برای اقتصاد کشور است و از برنامه های وزارتخانه در سال رونق تولید، شناسایی کالاهای وارداتی قابل ساخت در داخل کشور که قابلیت صادرات دارند می باشد.

 

زرندی تاکید کرد: اجرای برنامه های ارتقاء کیفیت محصولات تولیدی لوازم خانگی و اجرای پروژه ساماندهی و تکمیل محصولات لوازم خانگی از برنامه های وزارتخانه برای این صنعت است.

 

وی تصریح کرد: صنعت نساجی و پوشاک و لوازم خانگی، از صنایع است که برای وزارتخانه از اهمیت بالایی قرار دارد وبرای این دو صنعت برنامه های ویژه ای را در نظر داریم.

 

معاون طرح و برنامه همچنین گفت: معتقدیم کسانی که دریک صنعت فعال بوده اند برای سرمایه گذاری ، بسیار توانمند تر و موفقتر از سرمایه گذار های جدید هستند، لذا تولید کنندگان این صنعت می توانند با ایجاد کنسرسیوم ، تولید برخی از قطعات مهم و استراتژیک لوازم خانگی که هم اکنون برای واردات آن دچار مشکل هستیم را انجام دهند.

 

وی به نقش تشکل ها و انجمن ها برای هماهنگی و هم افزایی بین تولید کنندگان را بسیار مهم و اثر بخش توصیف کرد و افزود: در همه تصمیم گیری ها و سیاستگذاری های وزارتخانه از هم فکری و هم اندیشی با بخش خصوصی استفاده خواهیم کرد.

 

زرندی همچنین در این جلسه گفت: تغییرات نرخ ارز ، سختی های زیادی را برای بخش تولید ایجاد کرد اما در کنار آن، فرصتی برای برای برخی از صنایع هم ایجاد شده است که باید بتوانیم از آن استفاده نماییم.

 

وی گفت : واردات برخی از قطعات و محصولات دیگر مقرون به صرفه نیست و به همین دلیل مشکل بازار و عرضه برای برخی از صنایع برطرف شده است که باید با تولید با کیفیت از این فرصت بهره برد.