جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 24 ارديبهشت 1398     
سردار کوثری: برجام توافق یک‌طرفه نیست

باشگاه خبرنگاران جوان: سردار اسماعیل کوثری جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره مهلت 60 روزه شورای عالی امنیت ملی به اتحادیه اروپا بیان کرد: اروپایی‌ها در مدت زمان مشخص شده باید برنامه خود را در رابطه با برجام که چارچوب آن مشخص بوده، تعیین کنند.

جانشین قرارگاه ثارالله سپاه ادامه داد: ما باید در این مدت زمان دو ماهه برنامه ریزی کرده و در صورت اقدام مثبتی از سوی اروپایی‌ها در چارچوب برجام و خصوصا در بخش اقتصادی تا حدی مشکل گام اول تقریبا حل می‌شود.

سردار کوثری تاکید کرد: در صورت عدم اقدام مثبت از سوی اروپایی‌ها، مسئولین ما باید در مدت زمان داده شده به آنها، برنامه خود را ارائه داده و در جهت خیلی از مسائلی که آن‌ها زیر پا گذاشتند اقدامات خودشان را اعلام کنند تا طرف مقابل بداند که برجام توافق یک طرفه نیست.

جانشین قرارگاه ثارالله سپاه افزود: مسئولان ما با صلابت وصراحت به اروپایی‌ها اعلام کنند که تحمل ما تا حدی است و بیش از این قابل قبول نیست. ما تا دو ماه به اروپایی‌ها مهلت دادیم تا آن‌ها به تعهداتشان عمل کنند.

سردار کوثری درباره مذاکره مجدد با اروپایی‌ها خاطر نشان کرد: مذاکره مجدد زمانی است که اروپایی‌ها گامی در جهت عمل به تعهدات شان بردارند.