جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 22 ارديبهشت 1398     
۳۰ میلیارد تومان ضمانت نامه برای قرارداد‌های بخش خصوصی

به گزارش صنعت نیوز، 300 میلیارد ریال ضمانت نامه از ابتدای امسال تاکنون صادر و شرایط برای انعقاد قرارداد بخش خصوصی و تعاونی تا سقف ۳ هزار میلیارد ریال ایجاد شده است.

افسانه منصف با بیان این مطلب، افزود: ضمانت نامه‌های صادر شده این صندوق در سال گذشته بستر انعقاد قرارداد با بخش خصوصی و تعاونی را در مجموع به مبلغ ۷ هزار میلیارد ریال فراهم آورد.

سرپرست صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به زمینه‌های حمایتی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک گفت: این صندوق از شرکت‌های خصوصی و تعاونی فعال در حوزه الکترونیک حمایت‌هایی را در قالب اعطای تسهیلات و صدور ضمانت نامه انجام می‌دهد.

وی با اشاره به زمینه‌های فعالیتی این صندوق افزود: خرید، انتقال، جذب و توسعه فناوری‌های پیشرفته، ارائه آموزش‌های تخصصی کوتاه مدت، خدمات مهندسی و طراحی، گسترش همکاری‌های فنی و اقتصادی و بین المللی برای ارتقای صادرات از جمله فعالیت‌های این صندوق است.

منصف ادامه داد: یکی از مواردی که در سال‌های گذشته با اولویت بالا مورد توجه صندوق واقع شده، ​جذب سرمایه گذاری‌های داخلی و خارجی است که در این موضوع توفیقاتی نیز داشته است.

وی با بیان اینکه این صندوق در حال حاضر در حوزه حمایت از صنایع الکترونیک فعالیت می‌کند، تصریح کرد: البته در اجرای بند ۲ ماده ۶۹ احکام دائمی قانون برنامه، به صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته تبدیل شده ایم و به عبارتی حیطه فعالیت ما به ۱۱ زیر مجموعه گسترش یافته که در صورت تصویب اساسنامه نهایی آن توسط شورای نگهبان چتر حمایتی صندوق گسترده‌تر خواهد شد.

سرپرست صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک بر لزوم اصلاح مقررات و افزایش جاذبه‌های سرمایه گذاری در کشور تأکید کرد و افزود: یکی از عواملی که به تثبیت اقتصادی کشور کمک می‌کند تثبیت نرخ ارز است و هر سرمایه گذاری برای ورود به یک سیستم سرمایه گذاری قطعاً بدنبال امنیت و ثبات اقتصادی است.