جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 18 ارديبهشت 1398     
تداوم روند کاهش واردات فولاد در سال ۹۷

 

به گزارش صنعت نیوز، رئیس انجمن تولید کنندگان فولاد ایران از تداوم روند کاهش واردات طی سال گذشته در این بخش خبر داد.

                                                                                              

بهرام سبحانی در نشست هم اندیشی اعضای انجمن تولیدکنندگان فولاد با رییس هیئت عامل ایمیدرو گفت: روند واردات این حوزه در سال ۹۷ همچون سال‌های گذشته کاهشی بوده است.

 

رشد ۸۴ درصدی صادرات محصولات فولادی

به گفته سبحانی، سال گذشته ۲ میلیون و ۹۸۷ هزار تن انواع "محصولات فولادی" صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال ۹۶ رشد ۸۴ درصدی نشان می‌دهد. این در حالی است که واردات "محصولات فولادی" طی مدت مذکور یک میلیون و ۲۶ هزار تن به ثبت رسید که حاکی از افت ۵۸ درصدی نسبت به سال گذشته است.

وی افزود: در مدت یاد شده، صادرات تیرآهن به ۲۴۴ هزار تن رسید که حاکی از رشد ۴۵ درصدی نسبت به سال ۹۶ است در حالی که وادرات این محصول ۴۰ درصد کاهش یافته و به ۲۴ هزار تن رسید.

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران خاطر نشان کرد: در سال گذشته ۱۷۲ هزار تن ورق پوششدار صادر شد که رشد ۱۸۲ درصدی نسبت به سال ۹۶ نشان می‌دهد. واردات این محصول نیز در سال گذشته با افت ۳۹ درصدی ۲۵۳ هزار تن ثبت شد.

 

رشد ۹ درصدی تولید محصولات فولادی

سبحانی گفت: سال ۹۷ تولید محصولات فولادی با ۹ درصد رشد نسبت به سال ۹۶ به ۲۱ میلیون و ۵۷۲ هزار تن رسید. تولید آهن اسفنجی نیز با ۱۷ درصد رشد نسبت به سال ۹۶ به ۲۶ میلیون و ۳۵۹ هزار تن رسید.

به گفته وی، در این مدت، ۷ میلیون و ۸۲۶ هزار تن میلگرد تولید شد که نشان از رشد ۲۵ درصدی نسبت به سال ۹۶ دارد. همچنین تولید فولاد میانی نیز با ۱۳ درصد رشد نسبت به سال ۹۶ به ۲۴ میلیون و ۶۷۰ هزار تن افزایش یافت.

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد در ادامه گفت: در سال گذشته ۱۴ میلیون و ۱۶۸ هزار تن بیلت و بلوم تولید شد و با رشد ۲۲ درصدی نسبت به سال ۹۶ همراه بود. تولید اسلب نیز با ۳ درصد افزایش به ۱۰ میلیون و ۵۰۲ هزار تن رسید.